عضو حزب دموکرات سوریه: مشکل کشور با دخالت خارجی حل نمی‌شود

تهران – ایرنا – عضو حزب دموکرات سوریه گفت: تنها راه حل سوریه از طریق فرزندان این کشور می گذرد و با دخالت خارجی که برای تحقق منافع خود و طمع به مردم سوریه تلاش می کند، این مشکلات حل نخواهد شد.

" مروان عساف الاحمد " روز سه شنبه در گفت و گو با خبرگزاری حوار ( گفت وگو ) اظهار داشت: معتقدیم گفتگوی سوری - سوری تنها راه حل این بحران است و راه حل باید از جانب خود مردم باشد زیرا دخالت های خارجی در راستای جاه طلبی و استعمار ثروت های داخلی انجام می شود و به همین دلیل آنها به دنبال طولانی کردن جنگ هستند تا مردم سوریه انرژی خود را از دست بدهند و به عنوان " سوخت جنگ " از آنها استفاده شود.

وی درباره حملات اخیر بویژه در شهر حلب  گفت: ده‌ها شهروند ( غیرنظامی) که بیشتر آنها کودک و زن هستند توسط سلاح‌هایی که توسط کشورهای خارجی از جمله آمریکا و ترکیه به گروههای مسلح تروریستی داده شده است، شهید شدند.

عضو حزب دموکرات سوریه ترکیه را به تلاش برای گسترش اختلاف های قومی، مذهبی، ملی و حزبی در سوریه متهم کرد و گفت: ما به عنوان یک حزب سیاسی مخالف هرگونه دخالت خارجی در سرزمین های سوریه هستیم و هنگامی که ترکیه به منطقه عفرین حمله کرد  بسیاری از جوانان عفرین برای دفاع از آن داوطلب شدند و در حملات هوایی ترکیه 73 نفر به شهادت رسیدند زیرا عفرین یک شهر سوریه ای با جغرافیای مشخص است.

وی خواستار تقویت ارتباطات برادری و همزیستی بین سوری‌ها شد و افزود: سوریه در حالی که بین فرزندانش اختلافات وجود دارد نمی تواند پیشرفت کند بنابر این برای این کار باید سوری ها وحدت داشته باشند و درباره سرزمین های سوریه توافق کنند تا هر منطقه از طبیعت ، بافت و زبان خود لذت ببرد. این کشور قبل از آنکه جمهوری عربی سوریه شود، وجود داشته است .

عضو حزب دموکراتیک سوریه در پایان از جوانان سوریه خواست با اقدامات کشورهای متجاوز که هدفشان طولانی کردن جنگ سوریه است مقابله کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =