۱۶ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۲۱
کد خبرنگار: 1824
کد خبر: 83660578
۰ نفر

برچسب‌ها

چند خبر کوتاه از جنوب کرمان

جیرفت - ایرنا - کشف محموله دپو شده تریاک در کهنوج، واژگونی منجر به فوت زانتیا در قلعه‌گنج، سبقت غیرمجاز پیکان و فوت راکب موتورسیکلت در جیرفت، شکرگزاری باران توسط عشایر جیرفتی ازجمله خبرهای کوتاه امروز (چهارشنبه) جنوب استان کرمان است.

کشف محموله تریاک دپو شده در کهنوج 

به گزارش دریافتی روز چهارشنبه ایرنا،  فرمانده انتظامی استان کرمان از کشف ۳۴۷ کیلو و ۷۰۰ گرم تریاک دپو شده در یک منزل مسکونی در شهرستان کهنوج خبر داد. 

سردار عبدالرضا ناظری گفت: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان کهنوج با انجام کار اطلاعاتی از دپوی یک محموله موادمخدر توسط قاچاقچیان در یک منزل آگاه شدند و در بازرسی از آن ۳۴۷ کیلو و ۷۰۰ گرم تریاک کشف کردند.

وی بیان داشت: شناسایی متهم یا متهمان در دستور کار تیم‌های اطلاعاتی و عملیاتی پلیس قرار دارد و با جدیت تمام و تقویت تیم‌های اطلاعاتی با مخلان نظم و امنیت برخورد خواهد شد.

واژگونی زانتیا در قلعه‌گنج ۲ کشته بر جا گذاشت

به گفته فرمانده پلیس‌راه قلعه‌گنج - بشاگرد، بر اثر واژگونی یک دستگاه خودروی سواری زانتیا در مسیر قلعه گنج به رمشک و در محدوده دشت تگدر روستای صولان ۲ نفر کشته و یک نفر مصدوم شد.
ابوذر شیخی‌پور افزود: سرعت غیرمجاز و ناتوانی در کنترل وسیله نقلیه توسط راننده خودرو، علت این حادثه بوده است.
صولان در فاصله ی ۱۳۰ کیلومتری قلعه‌گنج واقع شده است.

یکی از عشایر جیرفتی به شکرانه باران گوسفندان خود را زکات داد
مرد عشایر بخش اسماعیلی جیرفت به شکرانه باران تعداد ۱۰ راس گوسفند خود را به‌ عنوان زکات واجب پرداخت کرد.

رضا بهزادی از عشایر بخش اسماعیلی و از طوایف عشایر  بهزادی اظهار داشت: با توجه به رحمت الهی که خداوند امسال برای ما نازل کرده خود را موظف می‌دانیم که زکات مال خود را پرداخت کنیم.
وی بیان داشت: اثرات زکات دادن را همیشه در زندگی خود مشاهده کردیم و تا زمانی که زنده باشیم سعی می‌کنیم زکات را پرداخت کنیم.

سبقت غیرمجاز پیکان، جان راکب موتورسیکلت را گرفت

فرمانده انتظامی جیرفت نیز از وقوع تصادف منجر به فوت در این شهرستان خبر داد و گفت: سبقت غیرمجاز وانت پیکان، جان یک موتور سوار را گرفت و یک مجروح برجا گذاشت.

سرهنگ رضا محمدرضایی افزود: گزارش یک مورد تصادف در یکی از محورهای فرعی شهرستان واقع در پل ملک‌آباد به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام و بلافاصله مأموران به محل مورد نظر اعزام شدند.

وی ادامه داد: پس از بررسی اولیه کارشناسان راهور مشخص شد، وانت پیکان با یک دستگاه موتور سیکلت برخورد کرده که بر اثر این تصادف راکب موتور سیکلت به علت شدت جراحات  وارده فوت و سرنشین دیگر آن نیز مجروح شد.

فرمانده انتظامی جیرفت با بیان اینکه علت تصادف را کارشناسان پلیس، سبقت غیرمجاز وانت پیکان اعلام کرده‌اند، بیان کرد: سرنشین مجروح موتور سیکلت توسط مرکز فوریت‌های پزشکی به بیمارستان امام خمینی (ره) جیرفت منتقل شد.

وی با بیان اینکه بسیاری از محورهای فرعی این منطقه کم‌عرض هستند، تصریح کرد: رانندگان با احتیاط بیشتری رانندگی کنند و در هنگام رانندگی هوشیاری کامل خود را حفظ کرده و با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی در محورهای دو طرفه، ضامن سلامت خود و دیگران باشند.

جنوب کرمان با یک میلیون نفر جمعیت از هفت شهرستان تشکیل شده است.