سلام امینی: بخش خدمات ظرفیت جذب ۴۵ درصد افراد جویای کار دارد

ایلام - ایرنا - نماینده شهرستان‌های ایلام، ایوان، مهران، ملکشاهی، سیروان و چرداول در مجلس شورای اسلامی گفت: در کشورهای پیشرفته ۴۵ درصد نیروها در حوزه خدمات فعال هستند که اگر ما نیز به حوزه خدمات بیشتر وارد شویم در زمره کشورهای پیشرفته تعریف می شویم.

سلام امینی روز سه شنبه در نشست شورای اداری با حضور معاون پارلمانی رییس جمهور اظهار داشت: ریشه و بستر تولید در استان فراوان است ، باید از منابع موجود از جمله منابع زیر زمینی و رو زمینی برای توسعه و اشتغال استفاده کرد.

وی افزود: رونق بازرگانی داخلی و خارجی با توجه به فرصت مرز از مزیت های استان است و برای بهره بیشتر همت و یاری دلسوزان و مدیران را می طلبد.

امینی یادآور شد: اشتغال در هر کشوری جزو برنامه های اولویت دار است در کشورمان نیز با توجه به جوان بودن جمعیت اولویت بیشتری دارد که باید با تعریف کسب و کارهای نوین بتوانیم با توجه به جوانان تحصیل کرده بخشی از مشکلات این عرصه را کاهش دهیم.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر رییس جمهوری به ایلام تاکید کرد: سفر رییس جمهور به استان ها بطور معمول در ماه های ابتدای شکل گیری دولت صورت می گیرد اما در سال هایی که دولت ها بر اوضاع کشور مسلط می شوند کمتر این اتفاق می افتد.

وی تصریح کرد: سفر رییس جمهور پس از گذشت سال ها به ایلام اتفاق خوبی است و با سفر در ماه های اول فرق دارد و بطور قطع برکات بسیاری برای استان به همراه دارد.

امینی با اشاره به خواسته مردم استان برای قرار گرفتن تمامی شهرستان ها در قالب مصوبه مناطق جنگی گفت: استان ایلام با داشتن ۴۳۰ کیلومتر مرز با عراق هشت سال درگیر جنگ بود، ۲ هزار مرتبه بمباران و شهر مهران چهار بار شهر اشغال شد و حتی هواپیماهای آموزشی عراق نیز در دوران دفاع مقدس بیشترین حملات و بمباران را در استان ایلام انجام می داند و توجه به این شرایط امیدواریم تمام شهرستان های ایلام شامل مصوبه مناطق جنگی شوند و بازنشستگان استان نیز در این مصوبه قرار گیرند.

در پایان این نشست با حضور معاون پارلمانی رییس جمهور از ۲۵۱ پروژه با اعتبار سه هزار و ۶۹۰ میلیارد ریال در استان ایلام رونمایی شد که برای ۳۷۰ نفر به شکل مستقیم و برای ۲ هزار و ۷۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم شغل ایجاد می کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =