خوردبین: «پروین» دربی‌بازترین بود و روی بُرد شهرآورد غیرتی

تهران- ایرنا- پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس با بیان اینکه یحیی گل‌محمدی برگ برنده سرخپوشان در شهرآورد خواهد بود، گفت: علی پروین روی برتری در شهرآورد حساس بود.

محمود خوردبین را می‌توان رکورددار حضور در شهرآورد دانست. فردی که به عنوان بازیکن و سرپرست حدود ۵۰ سال در پرسپولیس بود و شهرآورد های زیادی را تجربه کرد. در آستانه نود و دومین شهرآورد پایتخت با این پیشکسوت سرخ‌پوش گفت‌وگویی را انجام دادیم که در زیر می‌خوانید.

نظر شما در مورد شهرآورد پیش رو چیست؟

شهرآورد همیشه شرایط خاص و ویژه‌ای دارد و می‌توان گفت تمام فصل یک طرف و دربی هم یک طرف.

استقلال در مسابقات اخیر نشان داده تیم خطرناکی است و به نوعی می‌توان گفت که پرسپولیس با خطرناک‌ترین استقلال سال‌های اخیر بازی خواهد کرد.

درست است اما در حال حاضر چه تیمی صدرنشین است؟ پرسپولیس. البته ۹۰ دقیقه دربی با تمام بازی‌های فصل متفاوت است. بارها پیش آمده که حریف در جدول شرایط بهتری داشته اما شهرآورد را ما بردیم. پس نمی‌شود به این آمار توجهی داشت.

در شهرآورد پیش رو پس از سال‌ها می‌توان قابل ۲ مربی ایرانی را شاهد بود. این موضوع تاثیری در روند شهرآورد دارد؟

به نظر من ایرانی‌ها بیشتر شرایط را درک می‌کنند همین موضوع باعث می‌شود تا بازی جذابی را شاهد باشیم.

اما  این فرضیه وجود دارد که مربیان ایرانی به خاطر حساسیتی که وجود دارد، محتاط هستند..

اینگونه نیست. برعکس از نظر من هر ۲ مربی به دلیل اینکه تازه به تیم‌هایشان آمدند برای تضمین محبوبیت و جایگاه خود بازی هجومی و جذاب را در دستور کار خود قرار می‌دهند و در نهایت هم بازی هیجان انگیزی از کار درخواهد آمد.

برگ برنده پرسپولیس در این بازی از دید شما چیست؟

حضور یحیی گل‌محمدی. او از جنس پرسپولیس است و می‌داند که هوادار از او چه می‌خواهد. یحیی با تجربه بیشتری بازگشته و تجربه او برگ برنده تیم در این شهرآورد است.

نتیجه دربی را چطور پیش‌بینی می‌کنید؟

نمی‌شود نتیجه را پیش بینی کرد اما فکر می کنم پرسپولیس یک بر صفر برنده شود.

و گلزن دربی؟

علی علیپور.

شما رکورددار حضور در شهرآوردهای مختلف هستید. بهترین خاطرات شما از این دیدار چیست؟

گلزنی در شهرآورد لذتی وصف ناپذیر دارد و گل‌های خودم به ویژه گل زیر طاقی که به منصور رشیدی زدم بهترین خاطره‌ام بود چرا که ابتدا داور آن را گل اعلام نکرد و پس از مشورت با کمک داور، گل اعلام شد.

روی تعداد گل‌های شما در شهرآورد اختلاف نظر وجود دارد. بالاخره از زبان خودتان بگویید، شما چند گل در شهرآورد زدید؟

۳ گل. درست است و دوست داشتم این را اعلام کنم. من ۳ بار به استقلال گل زدم. در ۲ بازی مختلف به رشیدی گل زدم و در شهرآوردی که با ۴ گل استقلال را بردیم هم گل چهارم را به ثمر رساندم.

شیرین‌ترین برد شما در شهرآورد کدام بازی بود؟

واضح است، برد ۶ بر صفر.

اما در آن بازی که حضور نداشتید؟

عضو تیم بودم اما من و حسین کلانی همزمان باید در تیم شهباز سربازی‌مان را پشت سر می‌گذاشتیم که در شیراز حضور داشت. آنها به ما اعلام کردند که تنها یک نفر از شما اجازه دارید بروید و در آخر هم تصمیم‌گیری شد که کلانی تیم را در این دیدار همراهی کند و من با شهباز بمانم.

یعنی از دربی‌هایی که در آن حضور داشتید هم لذت‌بخش ‌تر بود؟

بله. هنگامی که خبر آن را شنیدم باور نکردم اما وقتی با خبر شدم آنقدر خوشحال بودم که در تمام این سال‌ها پس از هیچ بردی در شهرآورد آن را تجربه نکردم.

غیبت در آن مسابقه برای شما به حسرت تبدیل نشد؟

راستش را بخواهید بله. یک حسرت بزرگ اما قسمت اینگونه بود.

از دید شما دربی‌بازترین بازیکن و مربی چه کسی بود؟

علی پروین. هم به عنوان بازیکن و هم به عنوان مربی تاکید زیادی روی موفقیت در این بازی داشت و روی پیروزی در این بازی هم حساس و غیرتی بود.

صحبت پایانی...

امیدوارم هواداران پرسپولیس خوشحال ورزشگاه را ترک کنند.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =