۱۵ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۴۳
کد خبرنگار: 2474
کد خبر: 83660407
۰ نفر

برچسب‌ها

فریب ترافیکی گوگل‌مپ با واگنی از تلفن‌های همراه

تهران-ایرنا- یک هنرمند آلمانی با استفاده از تعداد زیادی تلفن همراه موفق شد گوگل‌مپ را فریب داده و ترافیک مجازی ایجاد کند.

به گزارش پایگاه اینترنتی «انگجت»، این روزها سرویس نقشه گوگل (گوگل مپ) به عنوان یک ابزار ضروری در نظر گرفته می‌شود که به ندرت اشتباه می‌کند. حال یک هنرمند آلمانی به نام سایمون وکرت (Simon Weckert) با استفاده از یک روش خنده‌دار این نرم‌افزار را فریب داده و آسیب‌پذیری آن را برجسته کرده است.

وی با استفاده از یک واگن پر از ۹۹ تلفن همراه دست دوم توانست سرویس نقشه گوگل را به اشتباه اندازد و در سرتاسر برلین ترافیک مجازی ایجاد کند.  

اگر از گوگل مپ استفاده کرده باشید احتمالاً با سیستم کُدگذاری خیابان‌ها با رنگ‌های سبز، نارنجی یا قرمز برای نشان دادن وضعیت ترافیکی یک منطقه آشنا هستید.

وکرت با استفاده از این واگن پر از تلفن‌های همراه توانست با ایجاد این تصور که خیابان‌های عموما خلوت، پر از ماشین هستند گوگل مپ را به قرمز نشان دادن مسیر این مناطق فریب دهد. وی در بخشی از نقشه خود حتی واگنش را به بیرون دفتر گوگل در برلین نیز برد و در آنجا نیز این توهم ترافیکی را بر روی این سرویس ایجاد کرد.

وکرت و لشکر تلفن‌های همراهش در بسیاری از موارد باعث شدند تا نقشه گوگل برای فرار از ترافیک راه‌های جایگزین را به رانندگان نشان داده و مسیر آن‌ها را منحرف کند.

این هنرمند آلمانی ضمن انتقاد از ظهور انواع جدیدی از کاپیتالیسم و تجاری سازی دیجیتال، هدف خود از اجرای این پروژه را جلب توجه به این که ما انسان‌ها تا چه اندازه در زندگی روزمره خود به سرویس‌های دیجیتالی چون گوگل مپ وابسته شده‌ایم، عنوان کرد.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =