تجربه ثابت کرده است؛ «در جدال با رئال و بارسا شما مقابل ۱۲ نفر بازی می‌کنید»

تهران- ایرنا- ستاره برزیلی و اسبق باشگاه اتلتیکومادرید با تجربه شخصی خود معتقد است که در جدال مقابل رئال و بارسا، داور همیشه به سمت تیم بزرگ‌تر غش می‌کند و در عمل شما مقابل ۱۲ نفر بازی می‌کنید.

شاگردان «دیگو سیمئونه» در شهرآورد مادرید به نظر از یک پنالتی آشکار محروم شدند؛ جایی که «کاسمیرو» در محوطه جریمه رئال «آلوارو موراتا» را نقش بر زمین کرد و «دوناتو» ستاره برزیلی اسبق اتلتی که پنج سال برای این تیم به میدان رفت، نظر خود را در این خصوص بیان کرد.

دوناتو در این باره گفت: پنالتی روی موراتا؟ حقیقت این است که نمی‌دانم پنالتی بود یا نه. این روزها علاوه بر داور، کمک داور ویدئویی (VAR) هم حضور دارد. فاکتورهای زیادی برای تشخیص پنالتی بودن یا نبودن این صحنه وجود دارد.

وی ادامه داد: نمی دانم که VAR باید دخالت می‌کرد یا نه. در زمان ما این فناوری وجود نداشت و من جزو آدم قدیمی‌ها هستم. از بودن این همه دوربین در زمین خوشحال نیستم. این کار ماهیت فوتبال را از بین می‌برد.

شاگردان «زین الدین زیدان» شهرآورد مادرید را با پیروزی پشت سر گذاشتند اما در دوران فوتبال دوناتو منظره شهرآورد متفاوت بود.

وی در این خصوص توضیح داد: در روزهای حضور در اتلیتکو هر زمان که قرار بود مقابل بارسا یا رئال بازی کنیم، می‌دانستیم که داور همیشه به سمت باشگاه بزرگ‌تر غش می‌کند. این موضوعات چیزهایی است که یک بازیکن باید در زمین بازی با آن روبرو شده و آن را مدیریت کند. اگر یک داور علیه شما باشد، به سرعت متوجه می‌شوید که باید برابر ۱۲ نفر بازی کنید.

دوناتو در رابطه با شرایط فعلی تیم تحت هدایت مرد آرژانتینی گفت: کاری که اتلتیکو در چند فصل اخیر انجام داده، بسیار خوب بوده اما امسال آنها مشکلات بیشتری دارند. رقابت در لالیگا بسیار نزدیک است و شکست برای هر تیمی از جمله رئال و بارسا محتمل است و این یعنی باقی تیم‌ها پیشرفت زیادی کرده اند. برای مثال سلتاویگو تیم بسیار خوبی است اما در پایین جدول لالیگا قرار دارد؛ در مورد دیپورتیوو لاکرونیا که در دسته دوم قرار دارد چطور؟ آنها قادر نبودند هیچ تیمی را ببرند اما حالا آنها ۶ بازی متوالی را برده اند؛ چه کسی می‌تواند فوتبال را پیش‌بینی کند؟

دوناتو پس از اینکه از سوی خبرنگاران در رابطه با آینده سیمئونه در اتلتی تحت فشار قرار گرفت، گفت: او مربی بزرگی است که با هواداران اتلتیکو جور در می‌آید؛ فکر نمی‌کنم نیاز به اعمال تغییر در کادر فنی باشد. باشگاه به او اعتقاد دارد درست مثل تک تک هواداران.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =