سرلشکر صفوی: طرح معامله قرن، ننگین‌ترین معامله در قرن است

تهران- ایرنا- دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا گفت: طرح معامله قرن، ننگین‌ترین معامله در قرن است و همانطور که طرح خاورمیانه بزرگ با شکست مواجه شد، معامله قرن نیز با شکست مواجه خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه، سرلشکر سیدیحیی رحیم صفوی روز سه‌شنبه در مراسمی که بمنظور گرامیداشت ایام الله دهه فجر با محوریت تکریم مقام والای سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و همراهانش در شرکت توسعه منابع آب و نیروی وزارت نیرو برگزار شد، با تبیین ثمرات معنوی و اثرات خون شهیدان دفاع مقدس و شهیدان مدافع حرم، بویژه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی اظهارداشت: ترامپ با اقدام به شهادت حاج قاسم سلیمانی و اعلام معامله قرن دو اشتباه بزرگ و استراتژیک انجام داده است. شهادت حاج قاسم سلیمانی خون ملت‌های اسلامی را بجوش خواهد آورد و همانگونه که امام خمینی (ره) فرمودند که راه قدس از کربلا می‌گذرد و خون شهدای دفاع مقدس راه کربلا را باز کرد، خون شهیدان مدافع حرم و شهید حاج قاسم سلیمانی راه قدس را باز خواهد کرد.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا بیان کرد: معامله قرن آخرین تلاش‌های ترامپ برای فرار از شکست بزرگ در مقابل جبهه مقاومت است و طرح معامله قرن، ننگین‌ترین معامله در قرن است و همانطور که طرح خاورمیانه بزرگ با شکست مواجه شد، معامله قرن نیز با شکست مواجه خواهد شد.

وی با اشاره به خیانت برخی از سران کشورهای عربی در موضوع فلسطین اضافه کرد: هیچ یک از گروه‌های فلسطینی این طرح را قبول نکردند در حالی که سران برخی کشورهای عربی این طرح را پذیرفته‌اند و با سیاست‌های آمریکا در منطقه همراهی می‌کنند.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به سرنوشت سران خائن برخی کشورهای عربی گفت: مقام معظم رهبری فرمودند رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید و این در حالی است که برخی از سران کشورهای عربی که دستشان در دست رژیم صهیونیستی است قبل از این رژیم از بین خواهند رفت. آمریکایی‌ها همانطور که به شاه ایران و حسنی مبارک وفادار نبوده‌اند به شاه‌های این منطقه هم وفادار نخواهند بود.

صفوی عنوان داشت: آمریکایی‌ها نمی‌توانند از برخی کشورهای عربی دفاع کنند، بعد از جنگ جهانی دوم هیچ قدرتی توان آن را نداشته که پایگاه‌های آمریکایی را با موشک بزند، رهبری جمهوری اسلامی ایران در راس نظام و سپاه پاسداران تنها قدرت متکی بر صلابت ملت ایران است که توانست پایگاه عین‌الاسد را با چندین موشک هدف قرار دهد و آمریکایی‌ها نتوانستند کاری کنند چون تمام نیروهای خود را در معرض خطر می‌دیدند.
وی تصریح کرد: اگر آنها اقدام متقابلی می‌کردند با شدت بیشتری پاسخ می‌گرفتند، ماهواره‌های آمریکایی آمادگی کامل نیروهای ایران را برای پاسخگویی نشان می‌دادند.

سرلشکر صفوی در بخش دیگری از سخنانش گفت: ترامپ ابزار دست صهیونیست‌ها است و رییس جمهور بی‌آبرویی است که دستور ترور و عملیات تروریستی را مستقیما داده است.

دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری با گریزی بر گفتمان‌های حاکم در بعد ملی و منطقه غرب آسیا و جهان اسلام طی دو قرن گذشته گفت: طی دو قرن گذشته در مقیاس ملی در داخل کشور و در مقیاس منطقه غرب آسیا و در مقیاس جهان اسلام سه نوع گفتمان فرهنگی سیاسی رایج شده است.

صفوی در تبیین این گفتمان‌ها افزود: گفتمان غرب‌گرایی با این استدلال که غرب با برتری اقتصادی، فناوری و نظامی به قدرت برتر جهان تبدیل شده است چاره‌ای جز تسلیم شدن و یا پیروی از غرب نمی‌دید. از سوی دیگر گفتمان دیگری به نام اصلاحات در جهان اسلام در پی به روز کردن نظام آموزشی و بهبود شرایط اقتصادی خصوصا در حوزه تولید و تکنولوژی و تعامل سازنده با بلوک غرب بوده است.

وی با اشاره به شکل‌گیری گفتمان سومی در قرن حاضر با عنوان گفتمان انقلابی، خاطرنشان کرد: گفتمان انقلابی در جهان اسلام در پی مبارزه با استبداد داخلی و استعمار خارجی و غربی و برقراری عدالت و قسط اجتماعی شکل گرفت که خواهان تغییر و تحول اساسی در ساختار سیاسی حکومت‌ها و مناسبات فرهنگی اجتماعی و روابط خارجی بوده است.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا افزود: از چهره های پیشتاز این گفتمان انقلابی سیدجمال‌الدین حسینی اسدآبادی و در قرن معاصر حضرت امام خمینی (ره) و در حال حاضر مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه‌ای سکاندار این گفتمان هستند و به واسطه این گفتمان انقلابی تمدن نوین اسلامی و در بعد فرهنگی، فرهنگ مقاومت نهادینه شد.

صفوی ادامه داد: گفتمان انقلابی در ایران و در جهان اسلام بدنبال مبارزه با استبداد داخلی و استعمار خارجی و خواهان یک تحول اساسی در ساختار نظام سیاسی حکومت، مناسبات اجتماعی، سیاست خارجی و برقراری پیشرفت و عدالت در کشور با اتکا به اسلام و ملت است، با این گفتمان، انقلاب پیروز شد و یک نظام سیاسی مبتنی بر اسلام و ملت، جمهوریت و اسلامیت شکل گرفت که تا قبل از آن این مدل نظام سیاسی در ساختار نظام سیاسی جهان تعریف نشده بود.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به شکل‌گیری گفتمان مقاومت در نتیجه گفتمان انقلاب اسلامی گفت: مدل حکومتی جمهوری اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) و در ادامه آن رهبری مقام معظم رهبری، هم انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند و هم کشور را حفظ کرد و هم در مقیاس جهانی این گفتمان انقلاب به یک گفتمان مقاومت تبدیل شده است. گفتمان مقاومت بدنبال ساختن تمدن نوین اسلامی است.

صفوی با تشریح دو جبهه استکباری به رهبری آمریکا و غرب و صهیونیست‌ها و برخی کشورهای عربی در مقابل جبهه مقاومت به رهبری جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: در ۳۰ سال گذشته جبهه مقاومت پیشرفت کرده و در مقابل جبهه استکباری به رهبری آمریکا علیرغم حضور در منطقه دوران افول خود را طی می‌کند و نتوانسته است پیشرفت و آبادانی و امنیت را به کشورهای اشغال شده نظیر افغانستان به‌همراه بیاورد.

وی بیان کرد: آمریکایی‌ها در عراق و افغانستان حدود ۸ تریلیون دلار هزینه کرده‌اند و بیش از بیست هزار کشته و زخمی داده‌اند و این در حالی است که استراتژیست‌های آمریکایی اعتقاد دارند ورود آنها به عراق و افغانستان اشتباه راهبردی بوده و خطر اصلی برای آمریکا از نظر اقتصادی چین و از نظر نظامی روسیه بوده است و در طول این مدت هم چینی‌ها قدرت اقتصادی گرفته‌اند و هم روس‌ها قدرت نظامی‌شان پیشی گرفته و نفوذ سیاسی‌شان در سوریه و ترکیه افزایش پیدا کرد و در کنار اینها هم نفوذ سیاسی انقلاب اسلامی گسترش پیداکرده و آمریکا در سه جبهه شکست خورده است.

مشاور عالی مقام معظم رهبری با اشاره به تلاش‌های متخصصان و مهندسان شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران وزارت نیرو در توسعه منابع آب و برق کشور اضافه کرد: از مهندسان و متخصصان شرکت توسعه منابع آب و نیرو که با همت و درایت مدیران وقت در جهت توسعه زیر ساخت‌های آب و انرژی برق تلاش کردند و طی ۳۰ سال گذشته توانسته اند چندین میلیارد متر مکعب و چند هزار مگاوات برق آبی با احداث سدهای بزرگ به ظرفیت‌های آب و برق کشور و ملت عزیزمان اضافه کنند صمیمانه تشکر می‌کنم و این از برکات مهندسان جوان و انقلابی و تخصص و قدرت اجرای پیمانکاران ایرانی همانند قرارگاه خاتم و دیگر پیمانکاران بوده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =