سردار سلیمانی نمونه بارز پرورش در مکتب ولایت بود

ارومیه- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: سردار سرلشکر شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، نمونه بارز پرورش در مکتب اسلام و ولایت بود.

حجت‌الاسلام ناصر خدایاری روز سه‌شنبه در مراسم گرامیداشت سردار دلها سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در ارومیه افزود: این سردار شهید، تبلور عینی آیات ایثار و شهادت بود و عمل به آموزه‌های دینی در این شخصیت والامقام موج می‌زد.

وی موسسه ثارالله را یکی از موسسات فرهنگی تحت مدیریت سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی عنوان کرد و ادامه داد: منزل سردار سلیمانی محل استقرار آثار فرهنگی شده بود به طوری که ۵۰۰ هزار برگ مربوط به لشکر ثارالله را در این موسسه نگهداری می‌کرد.

وی اظهار داشت: سردار سلیمانی ۱۳۱ هزار جلد کتاب مربوط به دفاع مقدس تهیه کرده و ۹ جلدکتاب نیز تالیف کرده است که «کتاب آب هرگز نمی‌میرد» و «مهتاب گمشده» از جمله آنهاست.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی بیان کرد: همچنین ۲۷ هزار مصاحبه با خانواده شهدا اعم از فرزندان و مادران شهدا در این موسسه تهیه شده است.

وی با اشاره به جنایات ایادی استکبار در منطقه، سردار سلیمانی را مبارزی خستگی‌ناپذیر در راه مقابله با نقشه‌های تروریستی این گروهک‌ها دانست و بیان کرد: این شهید والامقام با جانفشانی خود، ریشه داعش را در منطقه قطع کرد.

رییس دفتر نمایندگی ولی فقیه در آذربایجان‌غربی نیز در این آیین با اشاره به سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: سردار سلیمانی نه تنها درحوزه نظامی توانمند بود، بلکه در حوزه‌های دیگر نیز شخصیتی برجسته داشت و می‌توان گفت که ایشان از تربیت خدایی برخوردار بود و تا آخرین لحظه حیات خود از عمل به شریعت و احکام دین دست برنداشت.

حجت‌الاسلام کریم حسین‌خانی افزود: سردار سلیمانی به توحید حقیقی معتقد بود و این عمل در همه ابعاد زندگی ایشان نمود دارد.

درادامه این مراسم با اهدای لوح تقدیر از فعالان قرآنی آذربایجان‌غربی تجلیل شد.

سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی در روز ۱۳ دی امسال بر اثر حمله تروریستی نیروهای آمریکایی در عراق به فیض شهادت نائل شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها