۱۵ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۲۱
کد خبرنگار: 1783
کد خبر: 83660204
۰ نفر

برچسب‌ها

تداوم خشونت‌ها در مکزیک جان ۸ نفر را گرفت

تهران_ایرنا_ حمله مسلحانه در یکی از شهرهای درگیر خشونت‌های مکزیک منجر به کشته شدن دست کم هشت نفر شد.

به گزارش تارنمای شبکه «تله سور»، این منطقه از جمله مناطق متاثر از خشونت‌های مرتبط با جرائم سازمان یافته در مکزیک بوده که مدتهاست این کشور آمریکای مرکزی را با این چالش جدی روبرو کرده است.

این حادثه ی مرگبار روز گذشته در یک سالن بازی‌های کامپیوتری در منطقه غربی «اوروآپان» رخ داد که در جریان این حادثه هشت نفر کشته و یک نفر زخمی نیز به بیمارستان منتقل شد.

به دنبال این حمله، نیروهای حفاظتی در نواحی نزدیک به مکان حادثه گشت‌زنی ها را افزایش داده و ایست بازرسی هایی را در مناطق مهم را ایجاد کردند. دقیقا یک روز پیش از این حادثه، نیروهای امنیتی درحالیکه در جستجوی یافتن فردی مفقود شده بودند، گوری مخفی با ۱۱ جنازه پیدا کردند.

این حمله مسلحانه در مکزیک در حالی رخ داد که پیش از این خشونت‌ها در این کشور آمریکای لاتین از جمله قتل و آدمکشی در سال ۲۰۱۹ میلادی رکورد زده بود.

«آندرس مانوئل لوپز اوبرادور» رئیس جمهوری مکزیک در حالی دسامبر(آذر-دی) ۲۰۱۸ سمت ریاست جمهوری را برعهده گرفت که وعده داد به طور جدی با سطح خشونت‌های فزاینده این کشور مقابله کند اما از آن زمان تاکنون، خشونت‌ها در این کشور منطقه آمریکای لاتین همچنان رو به افزایش است.

از اواسط سال ۲۰۰۶ دولت مکزیک از ارتش برای مقابله با فعالیت کارتل توزیع مواد مخدر در این کشور استفاده کرده اما این اقدام در کاهش سطح خشونت‌ها موفق نبوده است.

مقام‌های مکزیک به تازگی برای مقابله با این چالش، به قانونگذاران پیشنهاد داده‌اند سیستم قضایی را اصلاح کنند تا مسیر برای اعمال تدابیر تنبیهی شدیدتر علیه تبهکاران هموار شود.

از نظر منتقدان، دولت مکزیکوسیتی سیاست مقتدرانه‌ای علیه گروه‌های تبهکاری توزیع مواد مخدر در پیش نمی‌گیرد. پیشتر همزمان با ادامه خشونت‌ها در مکزیک، میزان محبوبیت اوبرادور نیز روند کاهشی داشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha