۱۵ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۲۳
کد خبرنگار: 893
کد خبر: 83660201
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

مقداد: سوریه اشغال سرزمین خود را نمی پذیرد

تهران - ایرنا - فیصل مقداد معاون وزیر امور خارجه و مهاجران سوریه تاکید کرد: کشورش در جنگ با تروریست ها از کل انسان ها دفاع می کند و هرگز هرگونه اشغال سرزمین خود را نمی پذیرد.

روزنامه الثوره سوریه در شماره روز سه شنبه با اعلام این مطلب به نقل از مقداد افزود: ارتش سوریه همچنان به آزاد سازی سرزمین های خود از دست تروریست ها ادامه می دهد و هیچ اشغالگری در سرزمین های خود را نخواهد پذیرفت.

با نزدیک شدن نیروهای سوری به مرزهای مشترک این کشور با ترکیه و عقب راندن تروریست ها تنش بین آنکارا و دمشق در روزهای اخیر افزایش یافته است.

وی که در مراسم هفتاد و دومین سالگرد استقلال سریلانکا در سفارت این کشور در دمشق سخن می گفت، افزود: جنگی که علیه سوریه بویژه جنگ اقتصادی علیه مردم این کشور محکوم به شکست است و مهم نیست که چقدر طول می کشد.

معاون وزیر خارجه و مهاجران سوریه در ادامه بر اهمیت تقویت همکاری در زمینه های مختلف بین سوریه و سریلانکا تاکید کرد و افزود: دو کشور از روابط خوبی برخوردارند و جنگ با تروریست را تجربه کرده اند.

وی افزود: سریلانکا چندین سال قبل بر تروریست ها پیروز شد و این پیروزی در انتظار سوریه است که بر دشمن خود پیروز شود.

 سفیر سریلانکا در دمشق نیز در سخنانی بر ضرورت تقویت و توسعه روابط کشورش با سوریه در جهت منافع دو کشور تاکید کرد و  گفت: سوریه دوست سریلانکا بوده است و در بسیاری از زمینه ها در بالاترین سطح برای کمک به ما تلاش کرده است.

" دبیتکا کارونارانته " افزود: سریلانکا سفیر فوق العاده برای دمشق منصوب کرد و این مهم  یک رویداد مهم در تاریخ روابط دیپلماتیک بین دو کشور است که به بازگشت امنیت و آرامش در سوریه کمک می کند.

مراسم نکوداشت هفتاد و دومین سالگرد استقلال سریلانکار روز گذشته با حضور شماری از نمایندگان مجلس سوریه و معاون وزیر آموزش این کشور و تعدادی از سفرای خارجی در هتل شام دمشق برگزار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha