هزار و ۲۷۵ میلیارد تومان تسهیلات مسکن به سیلزدگان لرستان پرداخت شد

خرم آباد - ایرنا - رییس ستاد هماهنگی بازسازی مناطق سیل زده لرستان گفت: یکهزار و ۲۷۵ میلیارد تومان وام و کمک بلاعوض مسکن و معیشتی به سیلزدگان استان پرداخت شده است.

رضا خواجه ای روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در این راستا یکهزار میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت و ۲۷۵ میلیارد تومان کمک بلاعوض برای تامین کالاهای اساسی، احداث و تعمیر واحدهای مسکونی به سیلزدگان لرستان پرداخت شد.

وی با اشاره به توزیع ۷۶ هزار تن سیمان رایگان برای ساخت و ساز منازل و بازسازی مناطق سیلزده لرستان اظهار داشت: تمامی ۲۰ هزار واحد خسارت دیده تعمیر شده اند و از مجموع ۱۲ هزار و ۵۰۰ واحد تخریب شده و احداثی، کار ساخت پنج هزار و ۶۰۰ واحد به اتمام رسیده است.

وی ادامه داد: ۱۱ هزار و ۵۰۰ واحد آرماتور بندی و بتن ریزی، ۱۰ هزار و ۵۰۰ واحد اسکلت بندی و هشت هزار و ۸۰۰ واحد سقف و دیوارچینی شده که پیش بینی می شود با مشارکت خوب مردم استان، تمامی واحدهای احداثی تا ابتدای سال آینده تکمیل و تحویل شوند.

خواجه ای اضافه کرد: علاوه بر تسهیلات ارائه شده، تمامی خدمات فنی از جمله طراحی، نظارت، نقشه و صدور پروانه ساختمانی مناطق سیلزده استان رایگان بوده و با توجه به این اقدامات، لرستان تاکنون رتبه نخست بازسازی این مناطق را در کشور به خود اختصاص داده است.

سیل فروردین ماه ۱۰ هزار میلیارد تومان به زیرساخت های لرستان خسارت زد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =