گلخانه هیدروپونیک سیرجان افتتاح شد

کرمان - ایرنا - گلخانه هیدروپونیک شهرستان سیرجان در چهارمین روز از ایام الله دهه مبارک فجر با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان جنگل ها و مراتع و آبخیزداری کشور، افتتاح شد.

به گزارش ایرنا، گلخانه هیدروپونیک در مجتمع گلخانه های پردیس سیرجان احداث شده و سالانه ۱۶۰ تن سبزی و صیفی از آن برداشت می شود و در حال حاضر کشت گوجه در این گلخانه انجام می شود.

گلخانه هیدروپونیک سبزی و صیفی شهرستان سیرجان چهار هزار مترمربع زیربنا دارد و این گلخانه با اعتبار هفت میلیارد ریال از جمله بیش از ۵.۵ میلیارد ریال تسهیلات، اجرا شده است.

۹ طرح کشاورزی و دامپروری در دهه فجر سال جاری با اعتبار بیش از ۲۴۶ میلیارد ریال که حدود ۱۹ میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است، در شهرستان سیرجان به بهره برداری می رسد.

این طرح ها شامل ۲ طرح آبیاری تحت فشار زیرسطحی در سطح ۱۴۰ هکتار با اعتبار کل هزینه شده بیش از ۴۸ میلیارد ریال که ۱۹۰ میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است، اجرا شده است.

همچنین ۲ طرح گلخانه سبزی وصیفی در سطح پنج هزار مترمربع با هزینه کرد ۱۱ میلیارد ریال که هفت میلیارد ریال آن از تسهیلات است، سه طرح صنایع تبدیلی تولید فرآورده های لبنی با ظرفیت سالانه سه هزار تن، تولید پنیر فتا با ظرفیت سالانه سه هزار تن و کارخانه تولید انواع روغن تصفیه نشده از لاشه دام و طیور با ظرفیت سالانه ۵۰۰ تن با هزینه کرد ۱۷۵ میلیارد ریال، یک واحد مرغداری ۲۰ هزار قطعه ای با ظرفیت تولید ۱۰۸ تن گوشت سفید در سال با هزینه کرد ۱۰ میلیارد ریال و یک واحد پروار بندی گوسفند با ظرفیت ۲۰۰ راس و تولید ۱۴ تن گوشت قرمز با هزینه کرد یکهزار و ۷۵۰ میلیون ریال است و افتتاح این طرح ها موجب اشتغال ۶۳ نفر در منطقه می شود. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =