اشتغال کرمان ۱۶ درصد رشد یافت

کرمان - ایرنا - استاندار کرمان با اشاره به بخش اشتغال به عنوان یکی از اولویت های این استان گفت: آمار تعداد شاغلان کرمان طی سال‌های اخیر ۱۶ درصد رشد داشته و از ۷۳۳ هزار نفر به ۸۵۴ هزار نفر افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا، محمدجواد فدایی روز سه شنبه در نشست شورای اداری استان کرمان با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در محل استانداری افزود: سرعت ایجاد اشتغال استان کرمان از متوسط کشور بیشتر بوده زیرا این آمار در میانگین کشور ۹.۵ درصد و کرمان ۱۶ درصد است.

وی ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر اظهار داشت: نرخ بیکاری استان کرمان در تابستان ۹۸ به ۱۰.۸ درصد کاهش یافت.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه صادرات جزو اولویت های این استان قرار دارد تصریح کرد: صادرات کرمان از ۱.۲ به ۲.۴ میلیارد دلار افزایش یافته و در بسیاری از تولیدات اگر بازار صادراتی و خارجی نداشته باشیم، تولیدکنندگان ما متضرر می شود که این امر به ویژه برای محصولات جنوب و شرق استان کرمان مورد توجه مدیران قرار گرفته است.

وی با اشاره به اولویت بهره برداری بهینه از منابع آب در استان کرمان گفت: در اجرای سیستم های نوین آبیاری از ۸۹ هزار هکتار به ۱۶۷ هزار هکتار و ۸۰ درصد رشد داشته ایم و کشت گلخانه ای به عنوان یک موضوع مهم به دلیل نوع تولید و بهره وری آب از یکهزار و ۵۱۲ هکتار به ۲ هزار و ۶۰۰ هکتار افزایش داشته که رشد ۸۱ درصدی را نشان می دهد.

فدایی افزود: ارزش افزوده استان کرمان در بخش صنعت ۵۴ درصد رشد داشته و برخی اقلام معدنی از جمله تولید مس کاتد ۳۶ درصد افزایش، تولید کنستانتره آهن ۲ برابر شده، گندله آهن سه و نیم برابر، استخراج مواد معدنی ۲ برابر و زنجیره تولید فولاد از معدن تا شمش در کرمان کامل شده که موفقیت بزرگی برای استان محسوب می شود و این موفقیت طی ۲ سال اخیر حاصل شده است.

وی ادامه داد: تولید برق ۱.۵ برابر ، بهره برداری از انرژی خورشیدی از صفر به ۶۰ مگاوات در سال رسیدیم و اکنون یک ششم تولید انرژی خورشیدی کشور در استان کرمان است.

استاندار کرمان با بیان اینکه در تامین آب آشامیدنی روستاها به عنوان موضوعی مهم رشد مطلوبی داشتیم گفت: در این زمینه تعداد روستاهای بالای ۲۰ خانوار بهره بردار از این شبکه یک و نیم برابر شده و جمعیت روستایی بهره مند هشت درصد رشد داشته است.

وی عنوان کرد: خانوار روستایی بهره مند از گاز در کرمان از ۲۴ درصد به ۴۱ درصد رسیده که با وجود پروژه های مناسب در حال اجرا، این درصد افزایش می یابد.

فدایی افزود: در بخش غیردولتی ۲۶۷ طرح با سرمایه گذاری افزون بر ۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان طی دهه فجر در مرحله افتتاح قرار گرفته که این طرح ها چهار هزار و ۶۳۲ شغل ایجاد می کند.

وی با بیان اینکه ۵۲۳ پروژه دولتی با سرمایه گذاری ۷۹۸ میلیارد تومان طی دهه مبارک فجر در مرحله افتتاح قرار گرفته است بیان داشت: در سفر ریاست جمهوری هم ۱۴ هزار میلیارد تومان افتتاح طرح داشتیم که در تولید، اشتغال و درآمد مردم استان کرمان نقش بزرگی داشته که هدیه و خدمتی از دولت تدبیر به مردم استان کرمان محسوب می شود.

انتخابات اولویت دستگاه های اجرایی کرمان قرار گیرد

وی با اشاره به اهمیت انتخابات اضافه کرد: سرنوشت چهار سال آینده کشور به دست مجلس شورای اسلامی سپرده می شود لذا این مجلس باید توانمند و قوی برای قانون‌گذاری تشکیل شود که قوانینی کارگشا و مترقی برای رفع مشکل مردم و توسعه کشور و ادامه مسیر نظام تصویب کند.

استاندار کرمان ادامه داد: طی ۲ هفته اینده انتخابات به عنوان یک کار مشترک در اولویت نخست کاری دستگاه های اجرایی استان کرمان قرار گیرد و غیر از ستاد انتخابات تمامی دستگاه ها باید کمک به برگزاری انتخاباتی باشکوه کنند و منتظر درخواست همکاری نمانند.

وی افزود: بر اساس قانون دستگاه های اجرایی موظف به همکاری برگزاری انتخابات شده اند اما باید فراتر از این امر به موضوع نگاه کنیم و امتخابات را وظیفه ملی و اسلامی خود تلقی کنیم و پیشگام در تامین وسیله نقلیه و نیروی انسانی متعهد و مورد اعتماد عمومی مردم باشیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =