کیفیت هوای تهران همچنان قابل قبول است

تهران- ایرنا- کیفیت هوای تهران امروز سه‌شنبه برای دومین روز متوالی از لحاظ غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون روی شاخص لحظه‌ای ۱۰۰ در شرایط قابل قبول قرار گرفت.

به گزارش روز سه‌شنبه شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز روی شاخص ۹۷ در شرایط قابل قبول قرار داشت.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۶۲ و منواکسید کربن با شاخص ۳۸ بوده است.

ایستگاه‌های پارک قائم (منطقه ۱۸) با شاخص ۱۳۴، دانشگاه علم و صنعت (منطقه ۴) با شاخص ۱۲۹ و تربیت مدرس (منطقه ۶) با شاخص ۱۱۶ در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز، بیشترین آلایندگی را نشان می دهد.

ایستگاه‌های مسعودیه(منطقه ۱۵) با شاخص ۵۷، پونک با شاخص ۷۲ و ستاد بحران(منطقه ۷) با شاخص ۷۳ در همین مدت کمترین آلایندگی را در سطح تهران داشته است.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =