۱۵۰۰ واحد مسکونی در کهگیلویه وبویراحمد بهره برداری شد

یاسوج - ایرنا - یک واحد مسکونی به نمایندگی از یک هزارو ۵۰۰ واحد مسکونی در کهگیلویه و بویراحمد روز دوشنبه توسط محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه وبودجه در شهرستان کهگیلویه از توابع این استان به بهره برداری رسید.

آیین افتتاح یک واحد مسکونی به نمایندگی از یکهزارو  ۵۰۰ واحد مسکونی در روستای نهضت آباد شهرستان کهگیلویه با حضور نوبخت، استاندار و جمعی از مسئولان کشوری و استانی انجام شد.

به گزارش ایرنا، محمد باقر نوبخت عصر دوشنبه در آیین افتتاح این واحد مسکونی اظهار داشت: این تعداد واحد مسکونی در زلزله سال ۹۷ در این استان دچار آسیب دیدگی جدی شدند.

وی بیان کرد: از این تعداد ۱۵۰ واحد شهری و مابقی روستایی بودند.

نوبخت میزان تسهیلات پرداختی به واحدهای شهری را۴۰۰ میلیون ریال با ۶۰ میلیون ریال بلاعوض و روستایی را ۳۰۰با پنج میلیون ریال بلاعوض اعلام کرد.

از ۱۲ اردیبهشت سال ۹۷ تا پایان سال حدود ۵۰ زلزله و پس لرزه به بزرگی ۲.۵ تا ۵.۲ ریشتر در مناطق مختلف کهگیلویه و بویر احمد رخ داد که حدود ۲۵۰ مصدوم بدنبال داشته اند.
براساس برآوردهای نهایی، زلزله های ۵.۲ و ۴.۸ ریشتری در تاریخ ۱۲ و ۱۷ اردیبهشت سال ۱۳۹۷ بیش از یک هزار و ۸۱۰ میلیارد ریال به شهرهای مختلف  در این استان آسیب رساند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه وبویراحمد نیز در این آیین گفت: طی سالهای اخیر بیش از ۴۰ هزار واحد مسکونی  شهری و روستایی در این استان بازسازی شد.

حسین جنتی تصریح کرد: از این تعداد ۳۵ هزار واحد از محل اعتبارات استانی و پنج هزار واحد از محل اعتبارات حوادث احداث و بازسازی شد.

کهگیلویه وبویراحمد با جمعیتی حدود ۷۲۰ هزار نفر دارای ۶۷۶ روستای دارای سکنه است که بیش از یکهزار روستای آن زیر ۲۰ خانوار هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =