ائمه جماعات به نفع کسی تبلیغ انتخاباتی نکنند

تهران- ایرنا- رئیس دادگستری شهرستان ورامین با تأکید بر اینکه مسئولان با شخصیت حقوقی حق فعالیت انتخاباتی رسمی و غیر رسمی را ندارند، گفت: ائمه جماعات که تریبون در اختیار دارند نباید از جایگاه خود برای تبلیغ له یا علیه کاندیدای خاصی استفاده کنند.

علی اکبر میرزاخانی روز دوشنبه در جمع مسئولان شهرستان ورامین با اعلام خبر راه‌اندازی دو شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات انتخاباتی در این شهرستان استان تهران افزود: استفاده از امکانات دولتی برای تبلیغات کاندیداها و جانبداری نیروهای نظامی و انتظامی از کاندیداها و حضور در جلسات تبلیغاتی ممنوع  است.

وی  تصریح کرد: مداخله اعضای شوراهای شهر و روستا و دهیاران در انتخابات به نفع کاندیداها نیز جرم و تخلف انتخاباتی محسوب شده و با این نوع از تخلفات برخورد می‌شود.

میرزاخانی گفت: با توجه به اهمیت موضوع انتخابات و برخورد با هر گونه بی قانونی، ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم ویژه انتخاباتی در شهرستان ورامین راه اندازی شده است و با تشکیل دو شعبه رسیدگی به تخلفات در دادسرا و دادگستری شهرستان، در کمترین زمان به تخلفات انتخاباتی رسیدگی می‌شود.

وی گفت: مردم می‌توانند هر گونه تخلفات انتخاباتی را به شعب رسیدگی به تخلفات ارسال کنند تا به فوریت به آن‌ها رسیدگی شود. قطعا ارایه گزارش تخلفات باید سریع صورت گیرد تا اثرات بازدارندگی آن را شاهد باشیم.

رئیس دادگستری شهرستان ورامین تأکید کرد: دستگاه قضا هیچگونه دخالتی در جریان برگزاری انتخابات ندارد و تنها به وظیفه خود در رصد اقدامات ، انجام اقدامات پیشگیرانه و رسیدگی به جرایم احتمالی عمل می‌کند.

وی خاطرنشان کرد:  برگزاری انتخابات، یکی از مهمترین رویدادهای سیاسی کشور است که قانون، تکلیف هر دستگاه و متولیان امر را در برگزاری آن مشخص کرده و همگان ملزم به رعایت آن هستند.

میرزاخانی افزود: مهمترین اصل در برگزاری انتخابات، قانون‌مداری و تأکید بر اصل بی طرفی است که همه دست اندرکاران برگزاری این رویداد مهم سیاسی باید آن را سرلوحه خود قرار دهند.

وی با اشاره به این که حضور با شکوه مردم در انتخابات، کشور را از گزند آسیب‌ها بیمه می‌کند اظهار کرد: همه افراد موظفند تا با شفافیت در امور، پایبندی به مُر قانون و رعایت امانتداری، زمینه حضور حماسی و حداکثری مردم را در انتخابات فراهم کنند.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز جمعه دوم اسفندماه امسال برگزار می‌شود.

حوزه انتخابیه ورامین، پیشوا و قرچک یک نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha