اختصاص ۳۰ میلیارد تومان ارزان به باغداران آسیب‌دیده از سیل بلوچستان

چابهار- ایرنا- مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید کشور گفت: ۳۰ میلیارد تومان تسهیلات صفر درصد برای جبران بخشی از ضرر و زیان‌های وارده به بخش کشاورزی به باغداران آسیب‌دیده از سیل جنوب سیستان و بلوچستان اختصاص پیدا کرده است.

اصغر نورالله‌زاده روز دوشنبه در بازدید از مناطق سیل زده چابهار به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مناطق سیل زده جنوب سیستان و بلوچستان در سیلاب خسارت های زیادی دیده اند برای همین منظور به طور جدی ورود و بخشی از مشکلات آنها را مرتفع خواهیم کرد.

وی افزود: هم اینک طرح مجتمع تفریحی اقامتی و رستوران با ۲۰ میلیارد ریال تسهیلات، طرح پرورش شترمرغ با ۶۰ میلیارد ریال و طرح تولید مواد شوینده با ۱۰ میلیارد ریال تسهیلات در حال کار هستند که بخشی از حمایت های این صندوق به طرح های اشتغالزایی است.

وی ادامه داد: طرح پرورش شتر مرغ و تولید مواد شوینده برای دهه فجر آماده افتتاح است و سایر طرح ها نیز بزودی پس از تکمیل به بهره برداری می رسند.

وی تصریح کرد: صندوق کارآفرینی امید چابهار به عنوان بانک عامل صندوق توسعه ملی در سال گذشته و امسال ۱۸۶ میلیارد ریال در حوزه روستایی تسهیلات در چابهار پرداخت کرده است.

مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید کشور افزود: ۹۰ میلیارد ریال شامل ۲ طرح بسته بندی و فرآوری ماهی و میگو در روستای پسابندر و یک طرح بسته بندی و سردخانه خرما در بخش نگور مصوب شده و بزودی پرداخت خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =