فرماندار شیراز:دهه فجر با تبلیغات انتخاباتی آمیخته نشود

شیراز-ایرنا-فرماندار شیراز خطاب به داوطلبان انتخابات پیش رو گفت: هرگز برنامه‌های دهه فجر امسال آمیخته به تبلیغات انتخاباتی نشود و در این زمینه با دقت به مباحث و مصالح ملی توجه شود.

محمدرضا امیری دوشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان شیراز بیان کرد : استفاده دستگاه‌های اجرایی از بودجه عمومی دولت به منظور هرگونه تبلیغ به نفع یا علیه کاندیداهای انتخابات پیش رو و همچنین فعالیت انتخاباتی کارمندان دولت در ساعات اداری به طور کامل ممنوع است.

وی ادامه داد: دهه فجر مهم‌ترین مناسبت تقویم ایران اسلامی با همان شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی است که مبنای سرافرازی ملت شریف ایران بوده است.

امیری گفت: هر زمان که دشمن، معاندین و منافقین برای کم‌رنگ کردن مشارکت مردم کوشیده اند، مردم با ندای رهبری و لبیک به ایشان، در صحنه های مختلف به خصوص انتخابات حضور چشمگیری داشته اند.

وی اضافه کرد: انتخابات متعلق به همه اقشار جامعه شامل مردم، مسوولان و حاکمیت است که باید قطعاً همکاری لازم که بر اساس قانون تکلیف شده است، توسط همه دستگاه های اجرایی در این خصوص صورت پذیرد.

امیری گفت: مقدمات برگزاری انتخابات در سطح شهرستان های شیراز و زرقان انجام شده و همکاری خوبی بین هیات اجرایی، نظارت و بازرسی صورت پذیرفته و پیش بینی تمهیدات امنیتی نویدبخش برگزاری انتخاباتی امن و پرشور خواهد بود.

فرماندار شیراز گفت: نتایج رسیدگی به صلاحیت داوطلبین انتخابات از طریق شورای نگهبان اعلام شده است و بیست و دوم بهمن ماه نتیجه قطعی اعلام و بیست و سوم بهمن ماه آگهی نامزدهای انتخاباتی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی منتشر  می شود و ۲۴ بهمن ماه نامزدها می تواند طبق قانون، به شکل رسمی تا اول  اسفند تبلیغات خود را انجام دهند.

وی با بیان اینکه مجموعا ۳۷۷ نفر برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس در شیراز ثبت نام کرده اند،اظهار داشت: تعداد داوطلبین تایید صلاحیت شده در آخرین مرحله که از سوی شورای نگهبان اعلام شده ۱۲۴ نفر در حوزه انتخابیه شیراز است و مجموعا صلاحیت ۲۱۵ نفر نیز احراز نشده و ۳۸ نفر نیز از ابتدا تاکنون انصراف داده اند.

زلزله و اقدامات 

امیری در ادامه جلسه، ضمن اشاره به تلاش اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان در موضوع زلزله اخیر خان زنیان عنوان کرد: اقدامات انجام شده بسیار تاثیرگذار و به جا بود، اما هنوز می بایست تلاش بیشتری برای دستیابی به آمادگی لازم برای مقابله با بحران ها صورت پذیرد.

رییس شورای اداری شهرستان شیراز گفت: همه دستگاه‌های اجرایی شهرستان می بایست عملکرد و گزارش یک ساله و برنامه سال آتی خود را در اسرع وقت به فرمانداری اعلام کنند.

امیری   ضمن اشاره به اقدامات ستاد خدمات سفر در این شهرستان خواهان همکاری همه دستگاه ها در ایجاد فضای پر از نشاط و خاطره انگیز برای مسافران نوروزی شد.

در این جلسه علی عسکر جمشیدی به عنوان معاون جدید سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شیراز معرفی و از محمدمهدی حسن پور معاون سابق تقدیر شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha