کارکنان با مدرک دکتری با ۲۰ سال سابقه عضو هیات علمی می‌شوند

تهران- ایرنا- کارکنان دارای مدرک دکتری تخصصی با ۲۰ سال سابقه به تشخیص هیأت مرکزی جذب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، عضو هیأت علمی می‌شوند.

به گزارش روز دوشنبه مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه ۲۴۳ هیأت عالی جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست محمدعلی کی‌نژاد و با حضور سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در محل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد.

ارائه گزارش عملکرد هیأت مرکزی جذب وزارت بهداشت
علی حسینی رییس مرکز امور هیأت علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این جلسه با ارائه گزارشی از عملکرد هیأت مرکزی جذب این وزارتخانه اظهارداشت: از سال ۱۳۸۸ تاکنون ۱۶ فراخوان جذب برگزار شد و مجموع کل اعضای هیأت علمی، متعهدین خدمت، سرباز مستخدم و مدرسین قراردادی این وزارتخانه ۱۹ هزار و ۳۹۹ نفر است.
وی افزود: از این تعداد، ۲ هزار و ۱۰۵ مربی، ۱۰ هزار و ۹۵۱ استادیار، سه هزار و ۹۹۵ دانشیار و ۲ هزار و ۴۹ نفر استاد تمام هستند.

رییس مرکز امور هیأت علمی وزارت بهداشت به پیش‌بینی نسبت استاد به دانشجو در برنامه ششم توسعه اشاره کرد و ادامه داد: ضرورت جذب اعضای هیأت علمی تا پایان این برنامه هفت هزار و ۴۶۹ نفر است.
حسینی درمورد کاهش جذب مربی و افزایش جذب استادیار در سال‌های اخیر اظهار داشت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سال ۹۴، هزار ردیف استخدامی و برای سال ۹۵ تا سال جاری ۲هزار ردیف استخدامی دریافت کرده که در فراخوان سال جاری چهار هزار و ۸۵۶ نفر شرکت کردند.

مشکل ازدیاد جمعیت دانشجویی
در ادامه این نشست، کی‌نژاد رییس هیأت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی گزارشی از وظایف، عملکرد و نشست‌های منطقه‌ای هیأت عالی جذب ارائه داد.
وی درباره اجرایی شدن سند آمایش وزارت بهداشت، گفت: مشکل ازدیاد جمعیت دانشجویی باید در مجلس شورای اسلامی مطرح و راهکار آن اندیشیده شود.
در ادامه جلسه، علی‌اکبر حق‌دوست معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تأکید بر ارائه راهکاری مبنی بر گرایش دانشجویان به رشته‌های علوم تجربی، تصریح کرد: به دانشگاه‌های کم برخوردار مجوز جذب بیشتری داده شود که البته این امر نیاز به حمایت مجلس دارد.  
در بخش دیگری از جلسه هیأت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی، بر اساس تایید اعضا، کارمندان دولت دارای مدرک دکتری تخصصی و با شرایط ۲۰ سال ماندگاری به تشخیص هیأت مرکزی جذب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، جذب هیأت علمی شوند.

ایجاد انگیزه در دانشگاه‌های کم برخوردار برای جذب هیئت علمی
وزیر بهداشت هم در این جلسه با تأکید بر ایجاد انگیزه در دانشگاه‌های کم برخوردار برای جذب هیأت علمی، خاطرنشان کرد: مشکل سهمیه دانشگاه‌ها باید در جلساتی با کمیسیون آموزش مجلس مورد بررسی قرار گیرد.
جواد محمدی دبیر هیأت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی به برخی مشکلات اجرایی در پیاده‌سازی مصوبات هیأت‌های عالی و مرکزی جذب از منظر اعضای هیأت‌های اجرایی جذب در نشست‌های استانی اشاره کرد و گفت: لزوم برگزاری کارگاه‌های آموزشی بررسی صلاحیت عمومی سالانه برای اعضای کارگروه‌های صلاحیت عمومی دانشگاه‌ها امری ضروری است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha