۹۱ پروژه اقتصادی و عمرانی در شهرستان رامیان افتتاح شد

گنبدکاووس - ایرنا - در سومین روز از دهه فجر، بهره‌برداری از ۹۱ پروژه اقتصادی، عمرانی و صنعتی رامیان و عملیات اجرایی ۲۷ پروژه دیگر با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری گلستان و مسئولان این شهرستان واقع در شرق گلستان آغاز شد.

آیین بهره برداری متمرکز از پروژه های رامیان روز دوشنبه در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد و طی آن از ۸۴ پروژه عمرانی با اعتباری بیش از ۳۹۸ میلیارد ریال و ۳۴ طرح اقتصادی و اشتغالزا با اعتباری حدود ۳۵ میلیارد ریال بهره برداری به‌عمل آمد و یا عملیات اجرایی آنها آغاز شد.

با بهره‌برداری از پروژه‌های اقتصادی و اشتغالزای شهرستان رامیان برای ۴۸ نفر ایجاد اشتغال شد.

در مراسم متمرکز بهره‌برداری از پروژه‌های اقتصادی و عمرانی شهرستان رامیان، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری گلستان در سخنانی گفت: جمهوری اسلامی در زمینه های مختلف با تکیه بر نخبگان و نیروهای داخلی پیشرفت چشمگیری داشته که از این میان می توان به وجود بیش از ۳۰۰ شرکت دانش بنیان و ۲۷۰۰ مرکز علمی تحقیقاتی در سراسر کشور اشاره کرد.

عزیزه امامی افزود: در زمان حاضر به دلیل شرایط سخت موجود که عمدتا ناشی از فشار تحریم‌های ظالمانه آمریکا و استکبار جهانی و نیز کم توجهی به قشر جوان جامعه و عدم توجه به اصول دینی و تاثیرپذیری از تهاجمات فرهنگی بیگانگان، خودباوری در جامعه تضعیف شده که با توجه به اعتقادات دینی بایستی یک نسخه مناسب برای برون رفت از این وضعیت تهیه شود.

وی با اشاره به ظرفیت های رامیان هم گفت: بافت مناسب گردشگرپذیر و تنوع صنایع دستی در این شهرستان، ظرفیت مطلوبی است که می‌تواند موجب استفاده جوانان و بانوان برای بالا بردن میزان اشتغال و ایجاد روند مثبت شرایط اقتصادی استان شود.

امامی گفت: مشارکت همه اقشار مردم در یوم‌الله ۲۲ بهمن با توجه به منویات مقام معظم رهبری در خصوص میزان اهمیت این روز باید مورد توجه همگان باشد و در ادامه این مسیر گام بعدی را که حضور در انتخابات دوم اسفند است را با جدیت بیشتری برداریم و با حضور همگانی و ایجاد شور انتخاباتی نشان دهیم که اجازه دخالت به بیگانگان در امور کشور را نخواهیم داد.

شهرستان رامیان با بیش از ۸۰ هزار نفر جمعیت در شرق استان گلستان واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =