دستگاه‌های اجرایی آموزش و پرورش را در ریشه‌کنی بیسوادی یاری کنند

سنندج - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: آموزش و پرورش به تنهایی نمی‌تواند به مسایل تعلیم و تربیت و رفع موانع بیسوادی در جامعه بپردازد بنابراین لازم است تمام دستگاه‌ها و مدیران اجرایی در این زمینه ایفای نقش کرده و کمک کنند.

حسین خوش اقبال روز دوشنبه در نشست شورای پشتیبانی سوادآموزی استان اظهار داشت: همه دستگاه‌های اجرایی که از توانایی لازم برخوردار هستند طبق چارچوب‌های خود آموزش و پرورش را در راستای رفع موانع بیسوادی در استان کمک کرده و این مهم را اولویت برنامه‌ریزی‌های خود قرار دهند.

وی افزود: بالا بودن آمار بیسوادی زیبنده استان فرهنگی کردستان نیست و انتظار می‌رود بزرگان استان، فرهیختگان و کسانی که در عرصه تعلیم و تربیت حرف برای گفتن دارند، وارد عرصه عمل شده و تمام تلاش خود را برای افزایش آمار باسوادی بکار گیرند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان اضافه کرد: اگر می‌خواهیم که در عرصه‌های ملی و بین‌المللی جایگاه ویژه‌ای داشته باشیم نباید در عرصه تعلیم و تربیت آموزش و پرورش را تنها بگذاریم بلکه باید از تمام ظرفیت‌های خود برای ریشه کنی بیسوادی استفاده کنیم.

وی همچنین به فرا رسیدن ایام‌ دهه فجر و سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و همچنین در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز اشاره کرد و گفت: امروز چشم تمام جهانیان به این ۲ رویداد بزرگ در ایران است و انتظار می‌رود مردم استان و کشور با حضور باشکوه خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن بار دیگر عزت و اقتدار نظام را به دنیا نشان دهند.

خوش اقبال با بیان اینکه رای و نظر مردم همواره برای نظام مهم بوده است، تاکید کرد: با توجه به مشکلات و موانعی که دشمنان داخلی و خارجی برای کشور بوجود آورده‌اند وظیفه تک تک ما به عنوان کسانی که مسوولیت داریم این است که مردم را به فضا آورده تا انتخابات پرشور و با حضور حداکثری برگزار کنیم.

رییس ستاد انتخابات استان کردستان یادآور شد: پیش زمینه برگزاری انتخابات باشکوه در گرو حضور دشمن شکن مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن است و نقش آموزش و پرورش به عنوان یک وزارتخانه مهم و اساسی در نظام اسلامی در این زمینه بسیار مهم و تاثیرگذار است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =