صعود تیم پتروشیمی بندرامام به مرحله نهایی لیگ برتر تنیس روی میز کشور

اهواز – ایرنا – تیم پتروشیمی بندرامام در مرحله مقدماتی رقابت‌های لیگ برتر تنیس روی میز کشور عملکردی فراتر از انتظار داشت و به عنوان تیم نخست راهی مرحله پایانی شد.

به گزارش ایرنا مرحله مقدماتی لیگ برتر تنیس روی میز کشور با حضور هشت تیم برگزار شد که در پایان تکلیف چهار تیم صعودکننده به مرحله پلی آف مشخص شد.

بازیکنان پتروشیمی در هر چهار مرحله این رقابت ها عملکرد خوبی داشته و بازی‌های تماشایی به نمایش گذاشتند. این تیم خوزستانی در نهایت با ۳۳.۵ امتیاز و بدون باخت به مرحله بعد صعود کرد و برای دیگر تیم‌ها خط و نشان کشید. تیم پالایش نفت آبادان دیگر نماینده استان به رغم تلاش‌های فراوان نتوانست به پلی آف راه پیدا کند.

تیم پتروشیمی که فصل گذشته عنوان قهرمانی رقابت‌ها را کسب کرد در این فصل با جذب چند بازیکن بومی و همچنین ملی پوش به دنبال قهرمانی در مسابقات است هر چند تحقق این هدف برای شاگردان کاظمی نژاد دور از دسترس نیست. 

این نماینده استان در سه بازی ابتدایی مرحله چهارم رقابت ها در مصاف با تیم‌های مقابل متوقف شد اما در مصاف با تیم دانشگاه آزاد با نتیجه ۶ بر ۰ به برتری رسید.

تنیس روی میز خوزستان همواره جزو قدرت های کشور به شمار می‌رود و بازیکنان بسیاری از استان در تیم های ملی حضور دارند. تیم‌های خوزستانی به ویژه در رده‌های پایه هر ساله عملکرد درخشانی داشته و روی سکو هستند.

در مرحله پلی آف این رقابت ها، تیم پتروشیمی بندرامام  به مصاف شهرداری کرج می رود و دانشگاه آزاد با رعد پدافند هوایی مسابقه می دهد. همچنین رقابت های مرحله پلی آف در اسفندماه سال جاری برگزاری می شود.

در ادامه وحید کاظمی نژاد سرمربی تیم پتروشیمی بندرامام گفت: ما در دور پایانی ابتدا کار را خوب شروع نکردیم و سه بازی اول را با تساوی پشت سر گذاشتیم اما در بازی با دانشگاه آزاد برنامه خاصی داشتیم و با تمام قوا برابر آنها به میدان رفتیم و پیروز شدیم. تیم دانشگاه آزاد رقیب اصلی ما به شمار می رود و به احتمال زیاد در فینال برابر یکدیگر بازی خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه مدیریت باشگاه توجه ویژه ای به استفاده از بازیکنان بومی در ترکیب دارد گفت: در این راستا، ۲ بازیکن خوزستانی را به تیم اضافه کردیم و بعد از ۱۵ سال شاهد حضور بازیکنان بومی استان در لیگ برتر بودیم که این موضوع بسیار ارزشمند است. پیش بینی می کنم در چند سال آینده شاهد حضور بازیکنان خوزستانی در سطح ملی باشیم.

کاظمی نژاد در خصوص بازی تیمش در مقابل دانشگاه آزاد گفت: افشین نوروزی کاپیتان خوزستانی تیم ملی در بازی با دانشگاه فوق العاده ظاهر شد و از تجربه خود به خوبی استفاده کرد و ما توانستیم بدون نیما و نوشاد عالمیان برنده بازی شدیم، هر چند حضور این ۲ بازیکن در تیم ما بسیار موثر است اما دیگر بازیکنان تیم نشان دادند حرف های بسیاری برای گفتن دارند.

وی ادامه داد: در مرحله پلی آف مسابقات، نوشاد عالمیان به ترکیب تیم اضافه می شود اما نیما عالمیان به دلیل حضور در تورهای خارجی به احتمال زیاد ما را همراهی نمی‌کند.

سرمربی تیم پتروشیمی ضمن قدردانی از مدیریت باشگاه به دلیل استفاده از بازیکنان بومی و فرصت لازم به آنها گفت: قطعا تیمی که چهار دوره متوالی قهرمان لیگ برتر می شود بیشتر زیر ذره بین بوده و تیم ها حساب ویژه ای می‌کنند لذا به خوبی می دانیم که نباید مغرور شویم. 

به گزارش ایرنا افشین نوروزی، میعاد لطفی، محمدعلی روئین تن، حامد باشت باوی، امین احمدیان، امیرحسین هدایی، احسان افضلی و مهدی پورزمان ترکیب تیم پتروشیمی را در این رقابت ها تشکیل می‌دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =