رکوردار وزنه‌برداری جهان:ایران و ارمنستان ۲ کشور دوست و برادرند

تهران- ایرنا- رکورددار و قهرمان ارمنستانی وزنه برداری گفت: قبل از این و همیشه در مورد ایران نظرم مثبت بوده است و باور دارم ۲ کشور با هم دوست و برادرند.

«سیمون مارتیروسیان» در خصوص حضور در پنجمین دوره جام بین‌المللی فجر اظهار داشت: این رقابت‌ها یکی از مراحل گزینشی المپیک است و غیر از اینجا یک مسابقه دیگر خواهم داشت. بدین ترتیب، ۶ مسابقه‌ برای کسب امتیاز و ورودی بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو برایم تکمیل می‌شود. هدف بعدی هم گرفتن جایزه دلاری این پیکارها بود.

 قهرمان سال ۲۰۱۹ جهان که برای نخستین مرتبه است به ایران آمده، عنوان کرد: در این چند روز شاهد مهمان نوازی هموطنان شما بودم. ایرانی‌ها مردمان بسیار خوبی هستند. ایران کشور بسیار قدرتمندی است و با قدرت از داشته‌ها و سنت‌هایش دفاع می کند. قبل از این و همیشه در مورد ایران نظرم مثبت بوده و با ارمنستان، ۲ کشور دوست و بردار در تمام زمینه‌ها بوده‌اند.

 مارتیروسیان در خصوص وزنه‌برداری  ایران اظهار داشت: ایرانی‌ها از سال‌های دور در دنیا صاحب سبک بودند و همیشه ورزشکاران خوبی را در مسابقات داشتند.

او در مورد الگوی ورزشی هم گفت: «یوری وارتانیان» الگوی من در وزنه‌برداری است (وی در اواخر دهه ۱۹۷۰ و اوایل دهه ۱۹۸۰ میلادی قهرمان اروپا، جهان و بازی‌های المپیک شد).

 رکورددار دسته ۱۰۹ کیلوگرم وزنه‌ برداری جهان در خصوص هدفش گفت: بی‌شک هدفم کسب مدال طلای بازی‌های المپیک است. تمام وقت و برنامه‌ام رو برای این گذاشتم تا به هدفم برسم.

قهرمان وزنه‌برداری جهان در پایان خاطرنشان کرد: مسابقات فجرکاپ بسیار خوب برنامه‌ریزی شده و برای من افتخار بزرگی است که به ایران آمدم.

 پنجمین دوره جام بین‌المللی فجر که از روز  گذشته (یکشنبه) شروع شده و تا سه روز ادامه خواهد داشت.  در این دوره از مسابقات ۱۳ تیم و ۳۴ ورزشکار حضور دارند که در سالن شش هزار نفری شهدای شهر رشت با یکدیگر رقابت خواهند کرد. امتیازات این پیکارها در روند کسب سهمیه المپیک توکیو محاسبه می‌شود.

  ارمنستان، بنگلادش، بلغارستان، کامرون، اندونزی، ایران، بوسنی، عراق، اردن، قرقیزستان، مغولستان، نروژ و ترکیه، حاضران در این دوره مسابقات هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha