خط پروازی تهران - دوشنبه - بیشکک برقرار شد

تهران-ایرنا- سفارت ایران در تاجیکستان از برقراری خط پروازی تهران-دوشنبه - بیشکک خبر داد و اعلام کرد از امروز ۱۴ بهمن پرواز هواپیمای شرکت وارش از تهران به دوشنبه در تاجیکستان و بیشکک در قرقیزستان انجام شد.

به گزارش سفارت جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان، با پیگیری‌های انجام شده، راه اندازی این خط پروازی به منظور رفاه حال اتباع هر سه کشور و سفر گردشگران و با مجوز سازمان‌های هواپیمایی کشورهای مذکور، پرواز مستقیم بین دو کشور انجام شده است.
طبق برنامه زمانبندی، این پرواز روزهای دوشنبه هر هفته ساعت ۴ صبح از فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) به فرودگاه بین المللی شهر دوشنبه و برگشت آن در ساعت ۹:۳۰ صبح (به وقت محلی) همان روز از فرودگاه دوشنبه و ساعت ۱۳(به وقت محلی) از فرودگاه بین المللی بیشکک خواهد بود.

 بنا بر اعلام سفارت جمهوری اسلامی ایران، از خردادماه سال جاری پرواز مستقیم مشهد - دوشنبه برقرار شده است که با توسعه روابط فی مابین، افزایش تعداد مسافران، موافقت سازمان‌های هواپیمایی دو کشور و با بهره گیری بیشتر از ظرفیت شرکت‌های هواپیمایی ایرانی و تاجیکی، ان‌شاءالله تعداد پروازهای مستقیم بین دو کشور، در آینده نیز افزایش می‌یابد.

 سال گذشته و پس توقف پروازهای شرکت هواپیمایی «آسمان» و «تاجیک ایر» مسافرانی که قصد عزیمت به ایران و تاجیکستان داشتند، می‌بایست از مسیر غیرمستقیم و از طریق کشورهای ثالث مسافرت می‌کردند که علاوه بر افزایش هزینه سفر، موجب طولانی شدن زمان سفر نیز بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =

سرخط اخبار سیاست