کیفیت هوای تهران قابل قبول است

تهران- ایرنا- کیفیت هوای تهران امروز دوشنبه با افزایش غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون روی شاخص لحظه‌ای ۹۱ در شرایط قابل قبول قرار گرفت.

به گزارش روز دوشنبه شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون منتهی به ساعت ۸ امروز  روی شاخص ۷۱ در شرایط قابل قبول قرار داشت.

همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز روی شاخص ۵۷ در شرایط قابل قبول قرار داشت.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۳۶ و منواکسید کربن با شاخص ۲۲ بوده است.

ایستگاه‌های شهرداری منطقه ۲۱ با شاخص ۷۷، دانشگاه علم و صنعت (منطقه ۴) با شاخص ۷۳ و سوهانک (منطقه ۱) با شاخص ۷۰ در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز، شرایط قابل قبول را نشان می دهد.

ایستگاه‌های پونک با شاخص ۳۴، گلبرگ (منطقه ۸) با شاخص ۳۹ و مسعودیه(منطقه ۱۵) با شاخص ۴۰ در همین مدت جز مناطق پاک تهران از لحاظ کیفیت هوا بودند.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

بر اساس آیین نامه اجرایی تبصره ۳ ماده ۲ قانون هوای پاک، از ۲۳ دی امسال واژه «قابل قبول» جایگزین عبارت «سالم» در سایت شرکت کنترل کیفیت هوای شهرداری تهران شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =