استاد دانشگاه زنجان به عنوان قهرمان ملی تالاب معرفی شد

زنجان - ایرنا - دکتر جابر اعظمی، عضو هیات علمی گروه محیط زیست دانشگاه زنجان به عنوان قهرمان ملی تالاب در سال ۹۸ انتخاب شد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه زنجان روز دوشنبه در این باره به خبرنگاران گفت: روز جهانی تالاب ها هر ساله مصادف با تاریخ تصویب کنوانسیون بین المللی تالاب ها، در ایران برگزار می شود.

علی سپهری افزود: همزمان با بزرگداشت این مراسم در جهان، سازمان حفاظت محیط زیست کشور نیز به طور رسمی و با حضور نمایندگان بین المللی و ملی متخصص در این حوزه، از یکی از محققان و استادان مراکز تحقیقاتی یا دانشگاهی کل کشور که طی پنج سال گذشته، فعالیت های علمی- تخصصی مرتبط، از جمله تدوین مقالات علمی، کتاب، مجری یا نظارت راهبردی طرح های پژوهشی، مشاوره تخصصی و سایر اقدامات برجسته داشتند، به عنوان قهرمان ملی تالاب، تقدیر می کند؛ که در سال ۱۳۹۸، دکتر جابر اعظمی عضو هیات علمی گروه علوم محیط زیست دانشگاه زنجان به عنوان قهرمان ملی تالاب انتخاب شد. 

روز جهانی تالاب‌ها دوم فوریه سال ۱۹۷۱ برابر با  ۱۳بهمن سال ۱۳۴۹ در شهر رامسر ایران در کنوانسیون رامسر به امضا رسید و این روز برای اولین بار در سال ۱۹۹۷ جشن گرفته شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =