بهره‌برداری از ۳۸ طرح عمرانی و اقتصادی در آشتیان آغاز شد

اراک - ایرنا - فرماندار شهرستان آشتیان گفت: بهره‌برداری از ۳۸ طرح عمرانی و اقتصادی در نقاط مختلف شهری و روستایی این شهرستان در دهه‌فجر آغاز شده است.

«نظام‌الدین جهان میرزایی» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: این طرح‌ها با اعتباری بالغ بر ۹۳۷ میلیارد ریال و با مشارکت بخش خصوصی و برخورداری از تسهیلات دولتی اجرا و تکمیل شده است.

وی ادامه داد: ۳۰ طرح دهه‌فجر آشتیان امسال عمرانی است و هشت طرح در حوزه اقتصادی اجرا شده است که با راه‌اندازی آن‌ها ۲۲۰ فرصت شغلی جدید فراهم شده است.

فرماندار شهرستان آشتیان بیان کرد: ایجاد واحد تولیدی آرد کامل به‌عنوان نخستین واحد مدرن کشور، راه‌اندازی واحد صنایع تبدیلی و تکمیلی صنایع غذایی و بهره‌برداری از مرحله دوم واحد تولید لوازم و قطعات لوکس خودرو مهمترین طرح‌های اقتصادی شهرستان آشتیان است که همزمان با دهه‌فجر آغاز به‌کار کرده‌اند.

جهان‌میرزایی، بهره‌برداری از طرح آبرسانی به روستاهای شمال شرق آشتیان، اجرای پوشش مخابراتی فورجی شماری روستا دراین شهرستان را از مهمترین طرح‌های عمرانی آشتیان در دهه فجر عنوان کرد.

وی گفت: شماری از طرح‌های عمرانی و اقتصادی  این شهرستان  ۲۱ بهمن‌ماه جاری با حضور استاندار و مدیران کل استان مرکزی به بهره‌برداری می‌رسند.

فرماندار شهرستان آشتیان بیان کرد: با توجه به اینکه  آشتیان از مناطق  خوش آب و هوای استان مرکزی استبرای فعالیت و استقرار هر نوع صنعتی که به محیط زیست این شهرستان آسیب وارد نکند موافقت می‌شود و حمایت مالی مناسبی نیز کارآفرینان صورت می‌گیرد.

شهرستان آشتیان از توابع استان مرکزی است که در ۸۰ کیلومتری اراک واقع شده و در این منطقه حدود ۲۰ هزار نفر جمعیت زندگی می‌کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =