بهره‌برداری از ۱۶۵ طرح توزیع برق در استان مرکزی آغاز شد

اراک - ایرنا - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی گفت: بهره‌برداری از ۱۶۵ طرح توزیع برق همزمان با سومین روز از دهه فجر در نقاط مختلف این استان آغاز شد و عملیات اجرایی ۵۴ طرح نیرو نیز در این خطه کلید خورد.

«محمد اله‌داد» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود:برای آماده سازی این طرح‌ها ۵۵۶ میلیارد ریال اعتبار سرمایه‌گذاری شده است.

وی  بیان کرد: بهره‌برداری مرحله  نخست کانال‌های انرژی اراک به طول ۳۶۷ متر، تامین برق ۱۵هزار متقاضی شهری و روستایی، اصلاح و بهینه‌سازی ۲۰۰ کیلومتر شبکه فرسوده، توسعه و بهینه‌سازی شبکه روشنایی معابر و اتمام طرح نصب ۱۳هزار کنتور هوشمند فهام از جمله طرح‌های قابل افتتاح در دهه فجر است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی ادامه داد:  عملیات اجرایی و بهره‌برداری ۳۰ طرح توزیع برق در اراک، ۱۵ طرح در کمیجان، ۲۲ طرح در تفرش، ۶ طرح در آشتیان، ۲۳ ‌طرح در فراهان، ۱۶ طرح در ساوه، چهار طرح در غرق آباد، ۳۶ طرح در زرندیه، ۴۱ طرح در خمین، ۶ طرح در محلات، سه طرح در دلیجان، سه طرح در شازند و ۱۴ طرح پروژه در خنداب بوده است.

اله‌داد اظهار داشت: توسعه زیرساخت‌های شهری، افزایش قابلیت اطمینان شبکه، تامین روشنایی معابرشهری و روستایی و تامین برق متقاضیان، افزایش رضایتمندی مردم، استفاده بهینه از امکانات و منابع موجود و بهره‌وری اقتصادی از مهمترین اهداف افتتاح طرح‌های این شرکت است.

بیش از ۷۰۰ هزار مشترک برق در استان مرکزی وجود دارد که برق آنان از طریق ۱۶ هزار دستگاه ترانسفورماتور، ۲۰ هزار کیلومتر شبکه و ۴۵ پست فوق توزیع تامین می‌شود. 

استان مرکزی با دار بودن ۱۲ شهرستان دارای بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =