رنگرز: ۷۵ پیشکسوت کشتی تجلیل می‌شوند

تهران- ایرنا- مدیر موزه ملی ورزش المپیک و پارالمپیک گفت: ۷۵ پیشکسوت کشتی کشور فردا (سه‌شنبه) در آیین پهلوانی سرود تجلیل می‌شوند.

«حسن رنگرز» روز دوشنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: برای نخستین بار آیین پهلوانی - سرود فردا در حالی در کمیته ملی المپیک برگزار می‌شود که همزمان از دست خط جهان‌پهلوان تختی رونمایی می‌شود.

وی درباره این دست‌خط اظهار داشت: این دست‌خط‌ها مطالبی است که زنده‌یاد تختی در سال‌نامه و تقویم‌های شخصی خود ثبت کرده است و فردا در قالب گرافیکی و نمایشگاه عکس رونمایی خواهد شد.

مدیر موزه ملی ورزش اضافه کرد: همچنین از سردیس محمدرضا طالقانی، حمید سوریان و محمدرضا یزدانی‌خرم نیز رونمایی می‌شود.

رنگرز در پاسخ به این پرسش که آیا برگزاری چنین مراسمی فقط به رشته کشتی اختصاص دارد؟ توضیح داد: موزه ملی ورزش این آیین را برای نخستین بار از رشته کشتی آغاز کرد و قرار است در سایر رشته‌ها نیز چنین آیینی برگزار شود. در مراسم پهلوانی - سرود در نظر داریم از ۷۵ پیشکسوت کشتی کشور تجلیل کنیم.

وی افزود: البته در ششم اسفند نیز نشست هم‌اندیشی با جامعه ورزش و پیشکسوتان برگزار می‌شود. پیش از این کمیته ملی المپیک میزبان این هم‌اندیشی بود اما امسال به میزبانی موزه ملی ورزش برگزار خواهد شد.

مدیر موزه ملی ورزش، المپیک و پارالمپیک هدف از برپایی چنین برنامه‌هایی را کمک به اجتماعی شدن این موزه عنوان کرد و گفت: با دعوت از پیشکسوتان ورزشی به دنبال جمع‌آوری گزینشی آثار ارزشمند ورزشکاران هستیم. اینگونه برنامه‌های متنوع فرهنگی، در غنی‌تر کردن گنجینه موزه تاثیرگذار است.

رنگرز گفت: پیشکسوتان میراث‌دار ورزش کشور هستند و تکریم آنها ضروری است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =