نمایشگاه عکس نمای ملی آغاز به کار کرد

تهران - ایرنا - همزمان با فرا رسیدن سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و دهه مبارک فجر، بانک ملی ایران به مناسبت پاسداشت نود و یکمین سال تأسیس خود آثار «جشنواره عکس نمای ملی» را بر دیوار موزه این بانک آویخت.

«جشنواره عکس نمای ملی» همزمان با فرارسیدن سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و دهه فجر، با اهدافی همچون  ثبت و نمایش سبک زندگی اجتماعی مردم ایران در استفاده از خدمات بانکداری سنتی، الکترونیک و دیجیتال درآخرین سالهای قرن چهاردهم هجری شمسی، توجه به همدلی در کسب و کار، ثبت زیبایی ها و ویژگی های منحصر به فرد ابنیه تاریخی و امروزی قدیمی بانک ملی ایران، ترویج فرهنگ استفاده از بانکداری دیجیتال از تمامی هنرمندان و عکاسان حرفه‌ای سراسر کشور دعوت کرد تا در این رویداد شرکت کنند.


این رویداد در۲ بخش معماری و مستند اجتماعی برگزار شد که در بخش معماری شاهد تصاویری با محوریت ابنیه تاریخی و امروزی بانک ملی ایران در سراسر کشور، طرح ها و نقوش معماری بناهای بانک ملی ایران، نماد و نشانه های این، تزئینات معماری بناهای این بانک و نمای شعب و هویت بصری بناهای دیگر بانک فوق هستیم .
همچنین تصاویر بخش مستند اجتماعی شامل تصاویر از زندگی روزمره مردم در بازار و فضای کسب و کار است که افراد را در حال استفاده از تجهیزات بانکداری الکترونیک و دیجیتال  همچون خودپردازهای سیّار بانکی، دستگاه کارتخوان نشان می دهد و عکاسان تلاش کردند مناسبات اقتصادی، مراودات پولی و بانکی به شیوه‌های سنتی یا الکترونیک و دیجیتال را به تصویر بکشند.


نمایشگاه عکس نمای ملی عصر یکشنبه با حضور رواقی مدیر موزه بانک ملی؛ داود گل، دبیر جشنواره عکس نمای ملی و جمعی از هنرمندان آغاز به کار کرد و تا ۲۲ بهمن ماه میزبان علاقه مندان و بازدید کنندگان از این نمایشگاه و موزه عکس است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =