۱۳ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۴۷
کد خبرنگار: 1208
کد خبر: 83657498
۰ نفر

برچسب‌ها

«بن‌سلمان» دوباره برای شیاطین سرخ دندان تیز کرد

تهران- ایرنا- با وجود گزارش‌های هفته گذشته مبنی بر توافقات اولیه صورت گرفته مابین ولیعهد متمول سعودی و باشگاه نیوکاسل برای خریداری این تیم انگلیسی، شواهد از اشتیاق پابرجای وی برای خریداری باشگاه منچستریونایتد حکایت دارد.

«محمد بن سلمان» ۱۸ ماه پیش به شدت برای به دست گرفتن مالکیت یونایتد تلاش کرد اما با جواب رد خانواده گلیزرز به عقب رانده شد.

با این وجود، براساس گزارش میرر انگلیس، بن سلمان بلندپرواز همچنان امیدوار است تا با مذاکره به خواسته خود برسد.

بن سلمان پیش‌تر پیشنهاد ۳.۵ میلیارد پوندی خود را روی میز یونایتد گذاشت؛ مبلغی که در عمل می‌توانست سود کلانی را به جیب مالکان کنونی این باشگاه سرازیر کند.

خانواده گلیزرز در مه سال ۲۰۰۵ یونایتد را به قمیت ۷۹۰ میلیون پوند خریداری کردند و دوران حکمرانی آنان بر اولدترافورد از آن پس همواره با جنجال همراه بوده است.

پاسخ‌های منفی و متوالی خانواده آمریکایی به بن سلمان موجب شد تا نام ولیعهد سعودی به باشگاه نیوکاسل پیوند بخورد.

«مایک اشلی» مالک نیوکاسل هرگز برای مخفی کردن تمایل خود برای فروش باشگاه تلاشی نکرده است اما رقم مدنظر و پیشنهادی وی به هیچ عنوان قابل مذاکره نیست.

اشلی برای اعطای مالکیت نیوکاسل ۳۴۰ میلیون پوند می‌خواهد و هنوز پیشنهاد قاطع و جدی را برای این منظور دریافت نکرده است. علاوه بر این، تمایل وی برای حفظ مالکیت باشگاه در آخرین روز پنجره نقل و انتقالات ژانویه محرز بود زیرا زاغ‌ها در ضرب العجل تعیین شده ۳۵ میلیون پوند برای جذب « بوباکاری سوماره» هافبک لیل ولخرجی کرد.

براساس گزارش اسپورتس میل، لیگ برتر جزیره می‌تواند از هرگونه احتمال انتقال مالکیت یونایتد ممانعت به عمل آورد؛ در واقع اتهامات مطرح شده علیه دولت آل سعود مبنی بر سرقت تلویزیونی دیدارهای لیگ جزیره توسط شبکه «بی‌اوت‌کیو» (BeoutQ) می‌تواند مانع این جابجایی قدرت در اولدترافورد شود.

لیگ جزیره سال گذشته عربستان را به دلیل امتناع از حمایت حقوقی و پیگیری قضایی این شبکه تلویزیونی غیرمجاز، به همدستی با بی‌اوت‌کیو متهم کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =