۲۳ پروژه سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد اروند بهره‌برداری می‌شود

اهواز- ایرنا - معاون سرمایه‌گذاری و امور اقتصادی سازمان منطقه آزاد اروند گفت: ۲۳ پروژه سرمایه‌گذاری به ارزش چهارهزار و ۷۰۰ میلیارد ریال و سرمایه‌گذاری خارجی پنج میلیون دلاری در سومین روز از دهه مبارک فجر با حضور مرتضی بانک مشاور رییس‌جمهوری در امور مناطق آزاد تجاری، در منطقه آزاد اروند در خوزستان بهره‌برداری می‌شود.

به گزارش ایرنا سیدعلی موسوی روز یکشنبه در نشست خبری مدیران استانی شورای هماهنگی دستگاه‌های تابعه وزارت اقتصادی و دارایی در محل اداره کل امور اقتصادی و دارایی خوزستان بیان کرد: از جمله  این پروژه‌ها تولید قطعات گچی پیش ساخته، انواع هیدروکربن‌های نفتی، مجتمع پزشکی و اداری، واحد تولید انواع پیچ و مهره جنوب غرب کشور است.

وی با بیان اینکه این پروژه‌ها ۱۴ بهمن و در سومین روز از دهه مبارک فجر به بهره‌برداری می‌رسند افزود: با بهره‌برداری از این تعداد پروژه برای سه هزار و ۶۹۲ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم ایجاد اشتغال میشود.

وی ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون هفت پروژه راکد غیرفعال در منطقه آزاد اروند فعال شده که برای فعال سازی این پروژه‌ها ۲ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری انجام شد.

موسوی افزود: در این هفت پروژه که در زمینه تولید سدیم فسفات، فرآوری کنجد، آب آشامیدنی، هیدروکربن‌های نفتی و انواع روغن‌های تصفیه مجدد و تجهیزات پالایشگاهی و تولید پوشاک هستند برای ۷۱۲ نفر ایجاد اشتغال شده است.

منطقه آزاد اروند با مساحت ۳۷ هزار و ۴۰۰ هکتار در شمال غربی خلیج فارس شامل شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر(جزیره مینو) است که در محل تلاقی دو رودخانه اروند و کارون واقع است. 

این منطقه در همجواری با کشورهای عراق و کویت با داشتن ظرفیت‌های مناسب نظیر حمل و نقل جادهای، ریلی، دریایی و هوایی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =