وزارت جهاد کشاورزی تسهیلات توسعه زنجیره تولید می‌دهد

شیراز-ایرنا- معاون وزیر جهاد کشاورزی و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: وزارت جهاد کشاورزی از طریق بانک های عامل به خصوص بانک کشاورزی تسهیلات خوبی را برای توسعه زنجیره تولید می‌دهد.

حسین شیرزاد یکشنبه در حاشیه آیین افتتاح مجمتمع تولیدی مرغ مادر گوشتی در منطقه سی‌یخ دارنگون شیراز در جمع خبرنگاران افزود: سیاست تزریق اعتبار به واحدهای تک، کنار گذاشته شده و تمرکز بر حمایت از زنجیره های تولید است که مرغداران می توانند با تشکیل مجموعه های مرغ های گوشتی و تخم گذار از مزایای پیش بینی شده استفاده کنند.
وی ادامه داد: زنجیره های تولید کمک زیادی به این موضوع می کند که ارزش افزوده را در درون زنجیره تولید پیگیری و از خروج آن جلوگیری کنیم.
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: زنجیره های تولید به واقع زنجیره های پسین و پیشین مکمل فعالیت های صنعت مرغ گوشتی است و با افتتاح مجموعه تولیدی مرغ مادر گوشتی می توانیم نوید این را بدهیم که استان فارس بتواند از حدود پنج میلیون جوجه یک روزه استفاده کند که تاثیر بسیار شگرفی در اقتصاد استان خواهد داشت.
عنایت الله رحیمی استاندار فارس نیز در جمع خبرنگاران بیان کرد: راه اندازی مجتمع مرغ مادر گوشتی در منطقه سی یخ دارنگون یک فعالیت ارزشمند برای استان فارس است که با توجه به وجود پتانسیل های لازم در استان می توانیم گسترش دهنده فعالیت های پایه ای کشاورزی باشیم.
وی ادامه داد: این اقدام هم برای سرمایه گذاران ارزش افزوده دارد و هم فرصت های شغلی جدید را در محیط های روستایی ایجاد خواهد کرد.
مجتمع طرح مرغ مادر گوشتی همزمان با دومین روز از دهه مبارک فجر با ظرفیت ۳۰ هزار قطعه در منطقه سی یخ دارنگون شهرستان شیراز افتتاح شد که برای راه اندازی این مجتمع ۲۱ میلیارد تومان هزینه شده و اشتغال ۲۵ نفر به صورت مستقیم و ۴۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم را فراهم کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =