وزیر دارایی کره‌جنوبی:‌ کرونا موجب کاهش رشد اقتصاد جهانی می‌شود

تهران- ایرنا- وزیر دارایی کره‌جنوبی گفت، شیوع ویروس کرونا به احتمال زیاد باعث کند شدن روند رشد اقتصاد چین و در نهایت، اقتصاد جهان می‌شود.

به گزارش خبرگزاری یونهاپ، هونگ نام‌کی امروز دوشنبه در نشستی با وزرای مرتبط با اقتصاد کره جنوبی گفت: چین با اقتصاد ما و اقتصاد جهان ارتباط تنگاتنگی دارد. شیوع ویروس کرونا به احتمال زیاد روند رشد اقتصاد چین را کند می کند و تاثیراتی منفی بر اقتصاد جهان می گذارد.

هونگ خاطر نشان کرد، شیوع ویروس کرونا تا کنون تاثیری محدود بر اقتصاد کره جنوبی داشت اما، پیش بینی و تعیین میزان تاثیر این ویروس بر اقتصاد این کشور، دشوار است. دولت تمام تلاش خود را برای به حداقل رساندن پیامدهای این ویروس بر اقتصاد کشور به کار خواهد گرفت.

وزیر دارایی کره جنوبی افزود، چنانچه با شیوع این ویروس، بی ثباتی بازارهای مالی افزایش یابد، دولت برای ایجاد ثبات در این بازارها به سرعت دست به کار خواهد شد.

تا کنون ابتلای ۱۵ نفر به ویروس کرونا در کره جنوبی تایید شده است. این ویروس که شیوع آن از "ووهان" چین شروع شد، تا کنون ۳۶۰ قربانی از این کشور گرفته است.
 

کاهش هشت درصدی ارزش بورس چین در اثر کرونا

روزنامه نیویورک تایمز نیز در گزارشی از سقوط بازار بورس چین خبر داد و نوشت، ارزش سهام بورس شانگهای و شنزن امروز(دوشنبه) در قیاس با انتشار اولین خبرها درباره شیوع ویروس کرونا، ۸ درصد کمتر بود.

به نوشته این روزنامه آمریکایی، امروز اولین روز فعالیت بازارهای بورس چین است، بازارهایی که به خاطر سال نوی چینی از ۲۳ ژانویه تعطیل شد و مقامات دولتی به خاطر مقابله با شیوع کرونا این تعطیلی را تا ۲ نوامبر تمدید کردند.

با وجود اقدام دولت چین برای تقویت اقتصاد، خودتعطیلی بازارها ادامه دارد. بانک مرکزی چین با هدف حفظ ثبات و وفور نقدینگی در سیستم بانکی و عملیات باثبات در بازار ارز، امروز ۱۷۳ میلیارد دلار به سیستم مالی کشور تزریق کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha