رزمایش دریایی ایران، چین روسیه، در راستای بیانیه گام دوم است

تهران- ایرنا- فرمانده مرکز آموزش تخصص‌های دریایی باقرالعلوم(ع) نداجا گفت: تجمیع سه ابر قدرت دریایی جهان (ایران، چین و روسیه) در رزمایش مشترک در اقیانوس هند حرکت در راستای بیانیه گام دوم انقلاب است که در حوزه دفاع و امنیت حرکت بسیار خوبی بود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ارتش، دریادار دوم آریا شفقت رودسری روز یکشنبه در نشست خبری با حضور با خبرنگاران، ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن چهل‌ویکمین سالروز پیروزی انقلاب، اظهار داشت: انقلاب اسلامی به برکت رهبری امام (ره) و با ایثار و از خودگذشتگی شهدای گرانقدر به ثمر رسید و استمرار و تداوم یافت و توطئه شوم دشمنان را نقش بر آب کرد.

فرمانده مرکز آموزش تخصص‌های دریایی باقرالعلوم(ع) نداجا با بیان اینکه جوانان برومند این سرزمین در مرکز آموزش تخصص‌های دریایی باقرالعلوم(ع) نداجا جمع می‌شوند تا حلقه‌های امنیت را در دریا فراهم کنند، بیان کرد: هدف و تلاش نیروهای مسلح در زمین، آسمان و دریا این است تا امنیت را برای مردم به ارمغان بیاورند.

رودسری با اشاره به نقش اصحاب رسانه به عنوان سربازان عرصه جنگ نرم، افزود: به سبب تلاش شما خبرنگاران عزیز، خباثت و توطئه استکبار به اطلاع مردم در اقصی نقاط جهان می‌رسد لذا شما نیز فرماندهان و سربازان جنگ نرم هستید که با اطلاع‌رسانی به موقع بصیرت را ترویج می‌دهید. همه ما در تلاش هستیم تا با هرچه در توان داریم شاهد آبادی و اقتدار ایران اسلامی باشیم.

فرمانده مرکز آموزش تخصص‌های دریایی باقرالعلوم(ع) نداجا ادامه داد: در حال حاضر تعدادی زیادی از جوانان این مرز و بوم با ناوگروه ۶۵ نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در خلیج عدن و هزاران مایل دورتر از مرزهای آبی کشور، در حال گشت‌زنی هستند تا سیادت دریایی جمهوری اسلامی ایران را به منصه ظهور برسانند و کشتی‌های تجاری و نفتی با خیالی آسوده به فعالیت خود ادامه دهند.

رودسری اضافه کرد: با وجود هجمه‌های دشمنان و خوی استکباری آنها که نمی‌پذیرد ملتی آزاد و مستقل باشند، ما و شما باید به گونه‌ای تلاش کنیم تا آنان از خواسته‌های شوم خود مایوس شوند.

وی خاطرنشان کرد: به مدد دریادلان جمهوری اسلامی چندین سال اخیر بازگشت به دوران طلایی نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران بوده است و سواحل مکران که یک تمدن دریایی بود اکنون از سواحل هرمزگان تا بندر کنارک تحت پوشش و رصد ناوهای نداجا قرار دارد. روزی برای تعمیر ناوها به حضور تکنسین‌های خارجی نیاز داشتیم اما اکنون توانستیم به فناوری ساخت ناو برسیم.

وی ادامه داد: تجمیع سه ابر قدرت دریایی جهان (ایران، چین و روسیه) در رزمایش مشترک در اقیانوس هند حرکت در راستای بیانیه گام دوم انقلاب است که در حوزه دفاع و امنیت حرکت بسیار خوبی بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =