حناچی: بودجه پروژه های محله محور پایتخت ۲ هزار میلیارد تومان است

تهران- ایرنا- «پیروز حناچی» شهردار تهران از اختصاص مبلغ ۲ هزار میلیارد تومان بودجه برای اجرای پروژه های محله محور پایتخت در سال آینده خبر داد و تخصیص آن را «به شکل سیستماتیک» نخستین تجربه شهرداری در این زمینه دانست.

به گزارش ایرنا، وی امروز یکشنبه پس از تقدیم لایحه بودجه به شورای شهر تهران به خبرنگاران گفت: رقم پروژه های محله محور درشت نیست اما رضایتمندی شهروندان را در پی دارد.

وی ادامه داد: پروژه هایی مثل طرحهای بهداشتی یا ایجاد فضای سبز از این نوع پروژه ها هستند که اولویت آنها از طریق دفاتر محله ها مشخص می شود.

شهردار تهران تصریح کرد که رقم لایحه بودجه سال آینده شهرداری بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان است و بحث تورم نیز در بودجه دیده شده است.

حناچی  با بیان اینکه این لایحه بودجه در چارچوب برنامه های شورای شهر تهیه شده است، گفت: تلاش می کنیم میزان درآمدهای پایدار شهرداری در سال آینده افزایش یابد.

وی در این زمینه از تصویب دو لایحه در مجلس شورای اسلامی خبر داد و ابراز امیدواری کرد تصویب آنها به بهبود درآمدهای شهرداری کمک کند.

ملک اقدسیه

شهردار تهران در خصوص ملک موسوم یه اقدسیه نیز گفت: این ملک خانه‌ای معروف ولی معمولی است که مربوط به اواخر پهلوی دوم بوده و پلان تشریفاتی دارد.  

وی با بیان اینکه ملک اقدسیه مقداری آئینه‌کاری و گچ‌کاری داشته ولی سبک ملی ندارد، گفت: ملک اقدسیه جزو میراث فرهنگی تلقی نمی‌شود، حتی در فروش این ملک، شهرداری به صورتی عمل می‌کند که تعادل منطقه به هم نخورد و  اصراری به تخریب این ملک نداریم.  

حناچی در پاسخ به اینکه چرا سامانه طرح تفضیلی روی برخی از اعضای شورای شهر جهت بررسی ملک اقدسیه بسته شده است، گفت: این موضوع را بررسی می‌کنم.

تهران راهی به جز راه اندازی اتوبوس برقی ندارد

شهردار تهران در خصوص وضعیت حمل و نقل عمومی پایتخت در سال ۹۹ نیز گفت: ۲ خط مترو به بهره برداری رساندیم و روزانه ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار سفر با مترو انجام می شود اما پس از گران شدن بنزین، ۱۵ درصد حجم این سفرها زیاد شده است.

وی ادامه داد: تهران راهی جز راه اندازی و افزایش اتوبوس های برقی ندارد.

به گفته شهردار تهران، اتوبوس های شرکت واحد روزانه بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ کیلومتر تردد دارند. به همین دلیل، نسل جدید اتوبوس ها باید به صورت شارژی باشد تا به کاهش آلودگی هوا نیز کمک کند.

 وی همچنین گفت که پیگیر موضوع فایناس و فروش اوراق مشارکت برای بهبود حمل و نقل عمومی از طریق کمک های دولت هستیم.

حناچی در خصوص طرح ترافیک  نیز خاطرنشان کرد: این طرح یک طرح کارشناسی است و هر اقدامی را که برای بهتر شدن آن نیاز باشد در شورای ترافیک تهران پیگیری می کنیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =