مربی تیم ملی کشتی: سطح آلیش‌کاران ایران بالاتر از آسیا است

تهران- ایرنا- مربی ارشد تیم کشتی آلیش زنان گفت: توقع ما از تیم ملی بسیار بالا رفته است، زیرا وقتی قهرمان جهان می‌شویم کسب عنوان نخست در آسیا کار سختی نیست.

«ستاره اسماعیلی» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: اردوی تیم ملی کشتی آلیش زنان در فروردین ماه به جهت اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا در قرقیزستان برگزار می‌شود. باید تیم منسجم و خوبی را راهی این رقابت‌ها کنیم و به همین دلیل مسابقات قهرمانی کشور روزهای ۱۷ و ۱۸ بهمن برگزار خواهد شد.

وی افزود: جایگاه اول تا سوم مسابقات قهرمانی کشوری مشخص کننده اعضای تیم ملی کشتی آلیش است و پس از برگزاری این مسابقات تعیین می‌شود که این تیم با ترکیب قبلی بسته خواهد شد یا خیر. زیرا کشتی‌گیرانی که در مسابقات جهانی قزاقستان حضور داشتند هم در این مسابقات شرکت می‌کنند و ترکیب تیم ملی پس از این مسابقات مشخص خواهد شد.

مربی ارشد تیم ملی کشتی آلیش زنان ادامه داد: مسابقات قهرمانی کشوری در فاصله کمی با مسابقات قهرمانی آسیا برگزار می‌شود، بنابراین اردوهای متمرکز طولانی مدتی نخواهیم داشت.

وی خاطرنشان کرد: پس از کسب عنوان قهرمانی در مسابقات جهانی کشتی آلیش زنان در قزاقستان، توقع ما از تیم ملی بسیار بالا رفته است. زیرا وقتی قهرمان جهان می‌شویم کسب عنوان نخست در آسیا کار سختی نیست. تمامی کشورها بدنبال این هستند که در این مسابقات چه نتیجه‌ای بدست می‌آوریم. بویژه آنکه این رقابت‌ها در قزاقستان مهد کشتی آلیش زنان، برگزار می‌شود.

اسماعیلی یادآور شد: تاکنون فدراسیون کشتی به تمامی قول‌هایی که در خصوص کشتی آلیش زنان داده بود، عمل کرد. تقویت تیم ملی و برگزاری مسابقات قهرمانی کشوری و اعزام آنان به مسابقات جهانی و آسیایی از جمله کارهای مهمی بود که فدراسیون در دستور کار خود قرار داد و به آن عمل کرد. اکنون نیز تنها خواسته فدراسیون حضور ملی‌پوشان در مسابقات بین‌المللی است. باید از «علیرضا دبیر» ریاست این فدراسیون تشکر کرد که چنین برنامه‌های منسجمی را برای زنان در نظر گرفت و امید است که مزد زحمات آنان را با قهرمانی بدهیم.

رقابت‌های جهانی کشتی آلیش طی روزهای سی‌ام آذر تا دوم دی‌ماه در شهر نورسلطان قزاقستان برگزار شد و اکنون مسابقات قهرمانی آسیا نیز در این کشور در نیمه دوم فروردین سال ۹۹ در رده بزرگسالان در ۲ رشته آزاد و کلاسیک برپا می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =