بیش از یکصد دستگاه استخراج بیت کوئین توقیف شد

تهران-ایرنا- فرمانده انتظامی غرب استان تهران از کشف و توقیف تعداد ۱۱۱ دستگاه استخراج ارز دیجیتال (بیت کوئین) به ارزش ۱۵ میلیارد ریال در شهرستان ملارد خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه اطلاع رسانی پلیس پایتخت،سردار محسن خانچرلی گفت: با به دست آوردن اخبار و اطلاعاتی مبنی بر اینکه فردی سودجو در شهرستان ملارد اقدام به استخراج ارز دیجیتال( بیت کوئین) می کند، بررسی موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: ماموران پس از یک سری اقدامات اطلاعاتی و فنی موفق به شناسایی محل تولید ارزهای دیجیتال در یکی از محله های شهرستان ملارد شده و با کسب مجوز قضائی به بازرسی از محل مورد نظر پرداختند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در بازرسی از محل مورد نظر، ۱۱۱ دستگاه ماینر (استخراج ارز دیجیتال) کشف شد که برابر اعلام کارشناسان ارزش آن ۱۵ میلیارد ریال برآورد شده است.

فرمانده انتظامی غرب استان تهران با اشاره به دستگیری یک متهم در این راستا و معرفی وی به مرجع قضائی، گفت: استفاده از دستگاه های ماینر، نیاز به مصرف برق زیادی  دارد. به همین دلیل، متهم که با استفاده از برق یارانه ای واحدهای صنعتی اقدام به فعالیت غیرقانونی کرده بود، با اشراف اطلاعاتی پلیس به دام افتاد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =