ثبت‌نام آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی ۱۵ بهمن ماه آغاز می‌شود

تهران- ایرنا- رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور، از آغاز ثبت نام آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی سال ۹۹ از روز ۱۵ بهمن ماه جاری خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه معاونت فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، آبتین حیدرزاده گفت: این آزمون مبتنی بر رایانه‌ در حدود ۳۵ دانشگاه کشور برگزار می شود.  مهلت ثبت نام این آزمون از روز سه شنبه ۱۵ بهمن ماه آغاز می شود و تا ۲۶ بهمن ادامه دارد.

وی افزود: برای آماده شدن داوطلبان این آزمون، دو آزمون آزمایشی مبتنی بر رایانه تا قبل از برگزاری آزمون اصلی پذیرش توسط مرکز سنجش آموزش پزشکی برگزار می شود.

حیدرزاده اظهار داشت: آزمون مجموعه داروسازی جدا از سایر رشته‌ها و بعدازظهر روز چهارشنبه ۲۱ خرداد سال ۹۹ برگزار می شود و آزمون رشته‌های علوم پایه و دو رشته دندانپزشکی نیز در نوبت صبح و عصر روزهای پنجشنبه و جمعه ۲۲ و ۲۳ خرداد ۹۹ برگزار برگزار می شود.

آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی گروه علوم پزشکی در این دوره برای ۶۵ رشته علوم پایه پزشکی و بهداشت، پنج رشته داروسازی و دو رشته دندانپزشکی برگزار می‌شود.

بر این اساس داوطلبانی که مدارک آنان منع پذیرش ندارد، می توانند در آزمون رشته‌های یک مجموعه از دکتری تخصصی (Ph.D) که شامل «مجموعه باکتری شناسی»، «مجموعه بهداشت باروری»، «مجموعه روانشناسی»، «مجموعه فیزیولوژی»، «مجموعه مدیریت اقتصاد»، «مجموعه علوم و صنایع غذایی» و «مجموعه زیست فناوری و پزشکی موکولی» است، شرکت کنند.

برای هر مجموعه یـک دفترچـه سـؤال متشـکل از مـواد درسی اعلام شده با ضرایب مورد نظر هر رشته در نظر گرفته می‌شود.

عنوان مدرک تحصیلی داوطلبان اعم از دانشنامه یا گواهی تحصیلی باید منطبق با رشـته‌های قیـد شـده بـه عنـوان مـدارک تحصیلی مورد پذیرش باشد.

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha