۱۳ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۲۹
کد خبرنگار: 896
کد خبر: 83656600
۰ نفر

برچسب‌ها

بازگشت رونق به بخش صنعت مازندران

ساری - ایرنا - رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت مازندران از بازگشت رونق و امید به سرمایه‌گذاری در بخش صنعت استان خبر داد و گفت که امسال با وجود اعمال تحریم های اقتصادی ، وضعیت صنعت استان در تمامی شاخص‌ها مثبت بوده است.

حسینقلی قوانلو روز یکشنبه در نشست خبری افزود که امسال تعداد جوازهای تاسیس ، پروانه های بهره برداری ، میزان اشتغال پیش بینی شده و حجم سرمایه گذاری صنعتی در مازندران نسبت به سال گذشته بیشتر شده است.

وی با اشاره به رشد ۱۷ درصدی صدور جواز تاسیس واحدهای صنعتی در مازندران امسال به نسبت پارسال ادامه داد : امسال ۶۹۸ جواز با حجم سرمایه گذاری چهار هزار و ۴۵۸ میلیارد تومان صادر شده است .

رییس سازمان صنعت مازندران میزان اشتغال پیش بینی شده برای این تعداد واحد صنعتی را بیش از ۱۱ هزار نفر اعلام کرد و گفت : از این حیث به نسبت سال گذشته چهار درصد افزایش داشته ایم .

وی گفت : امسال ۱۶۸ پروانه بهره برداری واحدهای صنعتی با سرمایه گذاری یک هزار میلیارد تومان درمازندران صادر شد که برای ۲ هزار و ۳۰۰ نفر اشتغال ایجاد شده است .

قوانلو افزود : در زمینه حجم سرمایه گذاری صنعتی نیز در حالی که پارسال شاهد ۶۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری بودیم ، این رقم با رشد ۴۰ درصد امسال به یک هزار میلیارد تومان افزایش یافت .

وی ادامه داد : همچنین یک هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری واحدهای صنعتی مازندران در مرحله اخذ پروانه هستند که با بهره برداری این تعداد ، میزان سرمایه گذاری به سه و نیم برابر سال گذشته خواهد رسید.

بنا به اعلام سازمان صنعت ، معدن و تجارت مازندران ۲ هزار و ۷۰۰ واحد صنعتی در این استان وجود دارد .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =