۱۲ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۲۰
کد خبرنگار: 1000
کد خبر: 83656440
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

مسوولان: وجود کرونا در فارس شایعه بی‌اساس است

شیراز- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز برخی شایعات مطرح در فضای مجازی مبنی بر مشاهده بیماران مبتلا به کرونا در فارس را بی اساس خواند و از شهروندان خواست اخبار را از مجاری رسمی دنبال کنند.

دکتر عبدالرسول همتی شامگاه شنبه ۱۲ بهمن با تاکید بر اینکه هیچ موردی از ابتلا به کروناویروس در فارس مشاهده نشده  با اشاره به انتشار برخی مطالب در رسانه های غیرمعتبر مبنی بر مشاهده موارد ابتلا به ویروس کرونا در مناطق مختلف کشور از جمله فارس، افزود: تاکنون هیچ موردی از ابتلا به این بیماری در استان فارس مشاهده نشده است.

وی اظهار کرد: نیروهای بهداشتی با تمام امکانات به صورت شبانه روزی در حال رصد و کنترل مبادی ورودی کشور هستند و دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این زمینه تمامی تلاش خود را برای تامین سلامت عمومی به کار بسته است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز تاکید کرد: با توجه به حساسیت عمومی راجع به مسائل حوزه سلامت به عنوان یکی از اولویت های مهم جامعه، برخی افراد سودجو با سواستفاده از این امر، دست به انتشار مطالب خلاف واقع زده و موجب بروز التهاب در جامعه می شوند.

همتی مهم ترین مساله در این زمینه را افزایش آگاهی عمومی برای پیشگیری صحیح دانست و از عموم مردم خواست تا با رعایت بهداشت، در سلامت عمومی جامعه سهیم شوند.

او از عموم مردم خواست تا اخبار حوزه سلامت استان را از سایت دانشگاه علوم پزشکی شیراز و رسانه های معتبر و رسمی دنبال کنند

اخبار مرتبط