دهه فجر ۱۱۵ طرح در شاهرود به بهره‌برداری می‌رسد

شاهرود-ایرنا- فرماندار شاهرود گفت: دهه فجر امسال ۱۱۵ طرح با اعتبار ۷۲۱ هزار و ۴۰۸ میلیون ریال در این شهرستان به بهره برداری می رسد.

نادر فخری شامگاه شنبه در نشست خبری به مناسبت دهه فجر در فرمانداری ویژه شهرستان شاهرود، ابراز داشت: از مجموع این طرح ها ۱۰۵ مورد عمرانی و ۱۰ مورد هم اقتصادی است.
وی میزان اعتبار طرح های عمرانی را ۵۴۱ هزار و ۱۰۸ میلیون ریال عنوان کرد و افزود: ۱۸۰ هزار و ۳۰۰ میلیون ریال نیز مربوط به طرح های اقتصادی است.
معاون استاندار سمنان یادآور شد: شهرداری شاهرود، توزیع برق، جهاد کشاورزی، آبفار و دهیاری ها بیشترین طرح ها را به خود اختصاص داده اند.
فخری همچنین به طرح های دارای قابلیت شروع در دهه فجر نیز اشاره کرد و افزود: عملیات اجرایی ۲۳ طرح عمرانی با اعتبار سه میلیون و ۷۲۶ هزار و ۴۳۴ میلیون ریال آغاز می شود.

فرماندار شاهرود در آیین آغاز برنامه های گرامیداشت دهه فجر هم گفت: وجود تحریم ها و مشکلات اقتصادی طرح های مهمی در حال انجام است که با بهره برداری از آن ها تحولات خوبی رخ می دهد.
فخری با بیان اینکه پس از ۱۰ سال طرح جامع شاهرود به تصویب رسید، افزود: مطالعات طرح تفصیلی شهر نیز در حال انجام است.
وی به اختصاص اعتبار به مجتمع فرهنگی، هنری شاهرود نیز اشاره کرد و گفت: در این دهه عملیات اجرایی چند طرح بزرگ اقتصادی مانند تولید کاغذ از سنگ آهک و کارخانه کویرخودور دیزل آغاز می شود.
فرماندار شاهرود اضافه کرد: در آینده علاوه بر راه اندازی بخش دوم کارخانه فولاد، پالایشگاه پیروزی نیز پس از رفع مشکلات دوباره راه اندازی می شود. 
وی همچنین به برنامه ریزی برای برگزاری انتخابات دوم اسفند نیز اشاره و تصریح کرد: ساماندهی نیروی انسانی و شعب انجام شده و مقدمات کار از طریق هیات های اجرایی، نظارت و مجریان فراهم شده است.
فرماندار شاهرود آگاه سازی مردم توسط روحانیان، فرهنگیان و استادان دانشگاه  برای اعلام ضرورت و اهمیت انتخابات و خلق حماسه ای دیگر را خواستار شد و گفت: در تمامی انتخابات گذشته مردم ولایتمدار و انقلابی با هوشیاری و حضور در صحنه ضمن خنثی کردن توطئه دشمنان، حمایت خود از نظام اسلامی را ثابت کردند.
فخری  بیان کرد: باید با ایجاد رفاه در راستای افزایش رضایتمندی مردم و نشاط و امید در جامعه بستر برای مشارکت حداکثری در انتخابات فراهم شود و انشالله مردم متدین و انقلابی شاهرود رکورد حضور را به نسبت سال های گذشته خواهند شکست.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =