هفدهمین نمایشگاه کتاب هرمزگان گشایش یافت

بندرعباس- ایرنا- هفدهمین نمایشگاه کتاب هرمزگان و ششمین نمایشگاه مطبوعات و رسانه‌های دیجیتال شامگاه شنبه و در نخستین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی در بندرعباس آغاز شد.

این نمایشگاه با حضور سعید ناجی معاون سیاسی و امنیتی استانداری هرمزگان، اصغر مدیرکل حوزه تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید ضیا هاشمی مدیرعامل خبرگزاری ایرنا و جمعی از مسوولان در محل دایمی نمایشگاه‌های بندرعباس آغاز شد.

در ابتدای این نمایشگاه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: کتاب ارزشمندترین ساخته ذهن و دست بشر است؛ دست ساخته‌ای که از روزی که ساخته شد، تمدن و تفکرشکل گرفت.

رضا کمالی زرکانی افزود: کتاب ارزشمندترین کالایی است که به انسان ارزش می‌دهد.

وی با اشاره به اثرگذاری کتاب در شکل‌گیری شخصیت و زندگی یک انسان، از کتاب‌های "قرآن کریم" به عنوان کتاب مقدس مسلمانان و کتاب "جنس دوم" به عنوان کتاب‌های اثرگذار در این راستا نام برد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان بیان داشت: اهمیت کتاب تا جایی است که خداوند متعال معیار سنجش پیامبران خود را کتاب و پیامبران صاحب کتاب معرفی کرده است.

کمالی زرکانی هم‌چنین به تاریخچه کتاب در استان هرمزگان از جمله توجه به کتاب‌خانه‌های شخصی دوستداران کتاب اشاره کرد که باعث شده این استان برای ناشران کتاب نیزجذاب باشد.

وی ادامه داد: وجود مخزن‌ها و کتابخانه‌های بزرگ شخصی اهل قلم و پژوهشگران به خصوص در منطقه غرب هرمزگان اثبات کننده توجه مردم این استان به کتاب و کتابخوانی بوده است.

این مسوول گفت: امسال که هرمزگان برای نخستین بار در حوزه پایتخت کتاب وارد شد، ۳ شهرستان و ۲ روستا جزو ۲۰ شهرستان و ۲۰روستای برتر در حوزه کتاب معرفی شدند.

کمالی زرگانی گفت: نمایشگاه کتاب امسال نیز با ۵۳۴ ناشر و ۱۱۰ هزار و ۸۱۳ عنوان کتاب در قالب ۴۵۰ غرفه جزو نمایشگاه‌های بزرگ کشور است.

وی ادامه داد: در کنار این دوره از نمایشگاه کتاب، ششمین نمایشگاه مطبوعات منطقه‌ای خلیج فارس و رسانه‌های دیجیتال با حضور استان‌های جنوب کرمان، خوزستان، هرمزگان و فارس با حضور ۳۰ نشریه و و ۱۵ ناشر در حوزه الکترونیک از ۱۲ تا ۱۸ بهمن در این مکان دایر است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از دیگر بخش‌های این دوره از نمایشگاه کتاب به برگزاری شب‌های فرهنگی شهرستان‌ها، جشن امضا، ویژه برنامه‌های کودک و نوجوان و جشن موزیکال اشاره کرد.

هفدهمین نمایشگاه کتاب هرمزگان با ۳۰ درصد تخفیف شامل ۲۰ درصد سهم دولت و۱۰ درصد سهم ناشران از ۱۲ تا ۱۷ بهمن در سه راه جهانبار محل دائمی نمایشگاه‌های هرمزگان دایر است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =