مدیرکل هنرهای نمایشی به تماشای باق وحش نشست

تهران- ایرنا- مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به تماشای نمایش باق وحش در سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر نشست.

 شهرام کرمی در سومین روز سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر به تماشای نمایش باق وحش به نویسندگی فرامرز مهدیان دهکردی و کارگردانی امیربهاور اکبرپور دهکری از شهرکرد نشست.
این نمایش ساعت ۱۷ نخستین اجرای خود را به مدت ۶۰ دقیقه به صحنه برد و در ساعت ۲۰ امشب بار دیگر اجرا خواد داشت. همچنین این نمایش روز یکشنبه نیز در تالار ناظرزاده کرمانی دو اجرای دیگر را به صحنه می بید.
نمایش باق وحش در بخش مسابقه سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر حضور دارد و به قضاوت گذاشته می شود.
کرمی شامگاه گذشته نیز به تماشای نمایش ۱۲ روز به نویسندگی و کارگردانی علی بیگدلی در تماشاخانه شانو که در بخش مسابقه به علاوه فجر حضور دارد نشسته بود.

سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر در یک نگاه

سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر به دبیری نادر برهانی مرند از روز پنجشنبه ۱۰ بهمن آغاز شده و شامگاه ۲۱ بهمن‌ماه به کار خود پایان خواهد داد. فراخوان این دوره از جشنواره تیرماه سال جاری منتشر شد که در متن آن آثار را در بخش های صحنه‌ای، نمایش‌های خیابانی، دیگرگونه‌های اجرایی، تئاتر ملل، مسابقه نمایشنامه‌نویسی، مسابقه و نمایشگاه عکس و پوستر تئاتر، کارگاه‌ها و نشست‌های تخصصی و بخش به علاوه فجر به صورت رقابتی و غیررقابتی به صورت تفکیک شده پذیرفت.

بر همین اساس آثار پذیرفته شده در بخش پوستر و عکس تئاتر در نمایشگاه لحظه قطعی از ۵ تا ۱۵ بهمن ماه سال جاری در خانه هنرمندان ایران برپا و ۵۹ عکس از ۴۹ عکاس و ۶۰ پوستر از ۳۵ طراح به نمایش گذاشته شده است.

بعد از حواشی انصراف ها نیز از ۳۰ اثر بخش رقابتی ۲۲ نمایش و از ۲۷ اثر بخش غیررقابتی ۱۵ اجرا در جشنواره حضور دارند. همچنین از هفت اثر بخش بین الملل شش اثر اجرا خواهند کرد. در این میان یک اثر به ۲۲ نمایش بخش خیابانی و در بخش رادیو نمایش نیز یک اثر به ۱۰ نمایش قبلی اضافه شده است که این دو نمایش جدید ویژه سردار شهید قاسم سلیمانی و سانحه دیدگان هواپیما اختصاص دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =