صالحی: شعر همزاد با ایرانیان است

زاهدان- ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: وجه اصلی ایرانی بودن به حوزه شعر و شاعری بستگی دارد و شعر همزاد ایرانیان است.

سید عباس صالحی شامگاه شنبه در آیین اختتامیه چهاردهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر که در سینما هلال زاهدان برگزار شد، اظهار داشت: بارزترین وجه انسان و انسانیت شعر است که آرمان‌های انسانی در آن بروز و ظهور پیدا می‌کند و اسطوره‌ها با شعر تبادل می‌شود.

وی ادامه داد: شعر همچنین مقوله پیوند انسان‌ها با یکدیگر، ایرانیان و جوهره انقلاب اسلامی است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: نماد انسان و انسانیت روح و فهم شاعرانه است و لطیف‌ترین کلمات با شعر و شهود شاعرانه دریافت و عرضه می‌شود.

وی بیان کرد: تاریخ هزار ساله ایران با شعر و شاعری شناخته و به همگان معرفی می‌شود و دنیا این کشور را با شعر و شاعری می‌شناسد.

صالحی اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران کلمه‌ای بود که با واژه و روح شاعرانه در آمیخت و شاعرانه متولد شد.

وی گفت: شعارهای انقلابی شعرگونه و شاعرانه بودند و مسیری که در راه انقلاب داشتیم از دوران دفاع مقدس تاکنون ادامه دارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: شعر در همراهی با مردم در برابر مشکلات و حوادثی مانند سیل روزهای اخیر در جنوب سیستان و بلوچستان و شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در کنار مردم بوده است و شاعران با نواهایی که نواختند باعث تسکین مردم شدند.

دکتر سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دیروز جمعه وارد فرودگاه بین المللی زاهدان شد و مورد استقبال استاندار سیستان و بلوچستان و دیگر مسوولان استانی قرار گرفت.

صالحی در بدو ورود به زاهدان در گلزار شهدای این شهر حضور یافت و به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.

 بازدید از حاشیه شهر زاهدان و دیدار با علما و روحانیون از جمله برنامه‌های دیروز صالحی در سفر به زاهدان بود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز شنبه ضمن دیدار با شاعران کشوری و استانی در نشست شورای فرهنگ عمومی، آیین گشایش تماشاخانه نخل و آفتاب، تجلیل از هنرمندان و اختتامیه چهاردهمین جشنواره شعر فجر شرکت کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =