استاندار مرکزی: دولت برای آبادانی روستاها اقدامات بسیاری انجام داده است

خمین - ایرنا - استاندار مرکزی گفت: دولت تدبیر و امید برای محرومیت‌زدایی از مناطق روستایی اقدامات بسیاری انجام داده که این مهم موجب توسعه این مناطق و رفع مشکلات مردم شده است.

«سید علی آقازاده» عصر شنبه در جمع مردم روستای چهارچشمه از توابع خمین در مسجد این روستا افزود: مناطق روستایی نسبت به قبل از انقلاب پیشرفت‌های خوبی داشته‌اند و در همه زمینه‌ها به پیشرفت قابل توجهی رسیده‌اند.

وی اظهار داشت: مردم بازوی اجرایی دولت هستند و می توانند با پیگری مطالبات خود مسوولان را در حل مشکلات یاری کنند.

آقازاده اظهار داشت: با توجه به مشکلات اعتباری، دولت نمی‌تواند در ساخت واحدهای صنعتی دخالت کند به همین دلیل سرمایه گذاری بخش خصوصی در مناطق روستایی ضروری است.
استاندار مرکزی افزود: ایجاد درمانگاه در روستای چهارشمه با دارا بودن  پزشک مستقر و راه اندازی بیمارستان صحرایی با خدمات دهی به ۲۵ هزار نفر یکی از اقدامات دولت برای حل مشکلات این منطقه  است.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: حضور مردم در پای صندوق‌های  رای یک معنی و مفهوم قوی مبنی بر اینکه مردم ایران همچنان پای آرمان ها و انقلاب اسلامی ایستاده‌اند، دارد و هرچه حضور گسترده‌تر باشد پایه‌های انقلاب محکم‌تر و روح امام راحل شادتر و مقام معظم رهبری با با اطمینان خاطربیشتری سیاست‌های کلان انقلاب و کشور را اجرایی می‌کنند.

وی افزود: یکی از پایه‌های استقلال و جمهوری اسلامی حضور مردم در تمام صحنه‌ها بوده که امیدواریم در راهپیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات مجلس شورای اسلامی، شاهد حضور گسترده مردم باشیم.

استاندار مرکزی با اشاره به مشکلات و کمبودهای روستاهای کمتر برخوردار، اظهار داشت: مشکلات و کمبودها در بسیاری از روستاها وجود دارد اما مشکلات روستای چهارچشمه به عنوان مرکز چند روستا باید به حداقل برسد که البته تاکنون نیز اقداماتی صورت گرفته است و این ایام فرصت خوبی برای طرح مشکلات مردم و ارائه راهکار مناسب برای آنها است.

آقازاده با بیان اینکه به دلیل محرومیت‌های موجود در روستاها، هرچقدر هم تلاش شود باز مشکلاتی وجود دارد، ادامه داد: امروز مردم به عنوان بازوی اجرایی دولت و مسئولان می‌توانند راستای حل مشکلات گام بردارند.

وی اضافه کرد: انجام اقدامات در روستاها و رفع مشکلات آنها نیازمند چهارچوب و برنامه ریزی مناسب است که در این راستا نیازهای  هر منطقه در کشور مشخص و تدابیر لازم برای رفع این نیازها تاحدودی پیش بینی شده است.

وی با اشاره به استفاده بهینه از امکانات کشور گفت: همانگونه که مردم تا امروز با پیگیری ها توانسته اند بخش زیادی از مشکلات را حل و مدیریت کنند، امروز هم باید مسئولان از امکانات موجود در خمین در راستای رفع مشکلات شهرستان استفاده بهینه داشته باشند.

وی در خصوص سایر مشکلات این شهرستان گفت: منابع طبیعی در شهرستان خمین در سال‌های اخیر برای کشاورزان مشکلاتی ایجاد کرده و در یکی دو سال اخیر نیز در همین بخش مردم از منابع طبیعی گلایه داشتند که از منابع طییعی خواسته شد شکایات خود را از کشاورزان پس بگیرد اما محدودیت ها و اختلافاتی هنوز هست که پیگیری لازم در  این راستا در حال انجام است و رفع این مشکلات باید در دستور کار مسئولان در سطح استانی قرار گیرد.

لزوم تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی 


فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی نیز گفت: استقلال، عدالت، مردم سالاری دینی، آزادی، امنیت و اقتصاد از  دستاوردهای انقلاب اسلامی است.
سردار محسن کریمی افزود: مدیریت جهادی و انقلابی و استفاده بهینه از منابع راهکار  مسائل اقتصادی است و اقتصاد وابسته به نفت کشور را به جایی نمیرساند.
وی اظهار داشت: مردم و دستگاه های حاکمیتی برای تحقق اقتصاد مقاومتی وظیفه دارند و مقام معظم رهبری  ۱۰ سال  را با شعار اقتصادی نامگذاری کرد که ۵ شعار خطاب به مردم است.
سردار کریمی گفت: مصرف تولیدات داخلی و حمایت از تولیدکنندگان از شاخصه های اقتصاد مقاومتی است.
وی افزود: برای دستاوردهای اقتصادی هزینه های بسیاری شده و دشمن امروز جنگ اقتصادی را برنامه ریزی کرده است.
فرمانده سپاه استان مرکزی ادامه داد: محرومیت زدایی و قرارگاه پیشرفت و آبادانی دو رویکرد سپاه در مناطق روستایی محروم است.
سردار کریمی یادآور شد: سه روستای محروم استان مرکزی از جمله چهارشمه از توابع خمین در اولویت طرحهای آبادانی سپاه است.
وی گفت: ۱۵۰ میلیارد ریال برای انجام خدمات سازندگی در این مناطق روستایی در سال آینده پیش بینی شده است.
فرمانده سپاه استان مرکزی ادامه داد: بازسازی ۳۰۰ واحد مسکونی خسارت دیده در سیل در استان مرکزی را سپاه متعهد شده است.

ادای احترام به مقام شامخ شهدای خمین، گلباران بیت تاریخی امام راحل، حضور در نشست خبری،  شورای اداری استان، دیدار با خانواده خبرنگار فقید ایرنا در خمین، خانواده شهدا و مردم روستای چهارچشمه از برنامه های سفر یک روزه استاندار مرکزی و  جمعی از مسوولان این استان به خمین بود

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =