۱۲ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۴۴
کد خبرنگار: 1261
کد خبر: 83656332
۰ نفر

برچسب‌ها

تاکید ایران و افغانستان بر گسترش روابط دولت با دولت

کابل - ایرنا - نماینده ویژه وزارت امور خارجه ایران در دیدار با مشاور امنیت ملی افغانستان بر گسترش روابط دولت با دولت بین کابل و تهران تأکید کردند.

دفتر مطبوعاتی شورای امنیت ملی افغانستان اعلام کرد که «حمدالله محب» روز شنبه در دیدار با «ابراهیم طاهریان» گفت، افغانستان براساس منافع خویش و تعریف مشخص از سیاست خارجی با همسایگان خود روابط مستقلانه داشته و انتظار می ‌رود روابط دو کشور در روشنایی همین اصل تقویت یابد.

وی ادامه داد که افغانستان خواهان روابط دولت با دولت بوده و امید است که همسایه های این کشور هم با در نظرداشت همین اصل مسیر و روابط آینده خویش را با افغانستان تعیین نمایند.

طاهریان نیز در این دیدار گفت که از نظام، قانون و روند صلح  افغانستان به رهبری و مالکیت افغان‌ها حمایت می ‌کند

به گفته طاهریان تنها گفت وگوهای بین‌افغانستانی باعث صلح دایمی در افغانستان شده می ‌تواند و نیاز است که در این بخش توجه بیشتر صورت گیرد.

وی گفت که ایران همچنین خواهان روابط دولت با دولت بوده  و متعهد است تا در همین چارچوب روابط خویش را با افغانستان تقویت بخشد.

طاهریان با حامد کرزی رییس جمهوری پیشین  افغانستان نیز دیدار کرد و در رابطه به گفت وگوهای صلح، گسترش روابط دو کشور و موضوعات مورد علاقه دو طرف بحث و تبادل نظر کردند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =