برگزاری جشنواره‌ها نقش مهمی در معرفی سیستان و بلوچستان دارد

زاهدان- ایرنا- استاندار سیستان و بلوچستان گفت: برگزاری جشنواره‌های مختلف با حضور شخصیت‌های برجسته کشوری نقش مهمی در معرفی ظرفیت‌ها و چهره واقعی این استان دارد.

احمدعلی موهبتی شامگاه شنبه در آیین اختتامیه چهاردهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سینما هلال زاهدان برگزار شد اظهار داشت: برگزاری این جشنواره در چنین شرایطی که این استان درگیر سیلاب است تاثیر بسیار زیادی در ایجاد روحیه در بین مردم دارد.

وی بیان کرد: پس از سیلاب در جنوب سیستان و بلوچستان مسوولان کشوری و لشکری برای امدادرسانی به مناطق سیلزده جنوب این استان رفتند و این برای مردم منطقه بسیار ارزشمند بود.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: سیلاب در جنوب این استان منشا اثر شد که شاعران و نویسندگان کار را آغاز کردند که این برای محرومیت زدایی منطقه بسیار تاثیرگذار است.

وی اظهار داشت: شعر و هنر اثرگذاری زیادی دارد اگر بعضی بیانات و اشعار قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بیان نمی‌شد امروز شهید مطهری ناشناخته می‌ماند.

موهبتی بیان کرد: امیدواریم اثر شعر حماسی نقش آفرین و تاثیرگذار در کشور و سیستان و بلوچستان باشد بویژه مسوولان در این امر نقش آفرینی کنند زیرا اگر مشکل را پاک کنیم هیچ وقت حل نخواهد شد و این همایش و جشنواره کمک کننده بزرگی برای این استان خواهد بود.

وی تصریح کرد: اگر درسیستان و بلوچستان فرهنگ را نبینیم همه تلاش‌ها بی فایده است و واقعیت ایرانی و انسانی بودن باید حفظ شود.

دبیر اجرایی چهاردهمین جشنواره بین المللی شعر فجر نیز گفت: این جشنواره با حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سه بخش اصلی و رقابتی و جنبی برگزار شده است.

مهدی غزلی بیان کرد: حدود هزار کتاب توسط داوران در این جشنواره بررسی شد و حضور استادان ادبیات با وجود سمپاشی دشمنان نشان داد جریان فکری ادبیات دچار خدشه نمی‌شود.

وی گفت: افتتاحیه این جشنواره با ترور سپهبد شهید قاسم شروع شد هرچند مجال شعرخوانی و گزارش را از دست ندادیم.

دبیر اجرایی چهاردهمین جشنواره شعر فجر اظهار داشت: در بخش جوان بیش‌از هزار اثر از تمامی استان‌ها به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که بی‌نظیر بودند.

وی تصریح کرد: علاوه بر اهدای جایزه فجر امسال به مناطق سیلزده جنوب سیستان و بلوچستان یک حواله خرید به مبلغ یک میلیارد ریال برای خرید کتاب برای مناطق سیلزده به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان تحویل داده شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =