برپایی نمایشگاه‌های انقلاب در مدارس آستارا

آستارا - ایرنا - چهار نمایشگاه فرهنگی و هنری انقلاب به منظور یادآوری صحنه‌های پیروزی امت و امام راحل بر طاغوت در سال ۱۳۵۷، با همکاری اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در چهار مدرسه آستارا دایر شد.

مدیر آموزش و پرورش آستارا عصر شنبه در آئین افتتاح نمایشگاه انقلاب در مدرسه امام علی (ع) گفت: این نمایشگاه ها شامل غرفه های شهادت، رویش های علمی، استکبار ستیزی و روزنامه دیواری عرضه شده است و تا پایان دهه فجر دایر خواهد بود.

سجاد موسوی اظهار کرد: دستاوردهای معنوی انقلاب، اقتصاد مقاومتی، وظیفه جوانان در عدالت طلبی، مفاهیم استقلال و آزادی در گفتمان انقلاب اسلامی و میزان تحقق آنها و سبک زندگی از موضوعات نمایشگاه های انقلاب در مدارس است.

وی بیان کرد: این نمایشگاه ها در مدارس امام علی (ع)، شهید بهشتی، شهید علی انصاری و سروش دایر و برای هر غرفه یک راوی دانش آموز انتخاب شده و تقویت روحیه انقلابی و پیگیری آرمان های ملی، جهانی و تمدن اسلامی و هم افزایی تشکل های دانش آموزی از هدف های نمایشگاه هاست.

وی ادامه داد: طرح لاله های روشن نیز در ایام الله دهه فجر در مدارس آستارا اجرا می شود و برگزاری گفتمان های فرهنگی با موضوع شهادت، دیدار با خانواده های شهدای دانش آموز و یادواره های شهدا از بخش های متنوع این طرح است.

موسوی گفت: باید دستاوردهای انقلاب اسلامی در طول چهل و یک سال، به درستی برای دانش آموزان تبیین شود تا با پشتوانه عظیم مردمی در مسیر توسعه کشور گام برداریم.

امروز به مناسبت دهه فجر رزمایش موتورها و خودروهای نظامی و تاکسی های شهری در خیابان های آستارا برگزار شد و بوق شناورها در بندر این شهرستان به صدا در آمد.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان قرار دارد و ۱۸ هزار دانش آموز در ۱۵۰ مدرسه آن به تحصیل علم مشغول هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =