تداوم پیشروی ارتش سوریه در سراقب با آزادسازی چند روستا

تهران - ایرنا - ارتش سوریه روز شنبه در ادامه پیشروی های خود به سمت شهر "سراقب" در چارچوب عملیات آزادسازی استان ادلب توانست با وارد کردن خسارت های سنگین به گروه های تروریستی همچون تحریر الشام چند روستا را در محور "خان السبل" آزاد کند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، یگان های ارتش سوریه توانستند دو روستای "لوف" و "قمحانه" را در شرق شهر "سراقب" واقع در حومه ادلب آزاد کنند.

ارتش سوریه اکنون با پشتیبانی توپخانه ای و موشکی در حال پیشروی برای آزادسازی دیگر مناطق حومه شرقی ادلب است.

ارتش این کشور همچنین روز گذشته (جمعه) توانست شهرک "حیش" و روستاهای "العامریه"، "کفرمزده"، طبیش"، "البلاعه" را در حومه ادلب آزاد کند.

خبرگزاری اسپوتنیک نیز گزارش داد که ارتش سوریه امروز (شنبه) توانست دو روستای "ارمانیا" و "معر حطاط" را در مجاورت جاده بین المللی "حلب- دمشق" آزاد کند تا یگان های ارتش بر تمام مسیر میان "خان شیخون- معره النعمان" مسلط شوند.

دیده‌بان موسوم به حقوق بشر سوریه که مرکز آن در شهر لندن قرار دارد، پنجشنبه شب گزارش داد که ارتش سوریه پس از آزادسازی چندین منطقه از اشغال تروریست‌های مسلح به ۲ کیلومتری شهرک راهبردی سراقب واقع در جنوب شرق ادلب رسیده است.

ارتش سوریه سه شنبه گذشته نیز توانست کنترل شهر راهبردی "معره النعمان" در حومه جنوبی ادلب را به دست بگیرد.

ارتش این کشور چهارشنبه هفته قبل هم با ورود به «خان‌طومان» در استان حلب این منطقه راهبردی را سرانجام از تروریست‌ها پس گرفت.

پیشروی سوریه در استان های ادلب و حلب در روزهای اخیر درحالی شدت گرفته که از روز نهم ژانویه (۱۹ دی ماه) با توافق میان «ولادیمیر پوتین»  رییس جمهوری روسیه و «رجب طیب اردوغان»  همتای ترکیه‌ای وی در منطقه ادلب آتش بس اعلام شد؛ اما این آتش بس دو روز پس از اعلام با حملات تروریست‌ها نقض شد.

ادلب ۱۱ درصد از خاک سوریه را تشکیل می دهد که با توجه به آزادسازی بخش هایی از آن در ماه های گذشته سوریه بزودی می تواند کنترل کامل این استان را به دست بگیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =